Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Satoshi Nakomoto Twitter hesabı askıya alındı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Satoshi Nakomoto Twitter hesabı askıya alındı
Satoshi Nakomoto Twitter hesabı askıya alındı


Satoshi Nakomoto Twitter hesabı uzun süredir kullanılan fakat gerçek Satoshi Nakamoto’ya ait olmadığı düşünülen bir twitter hesabıydı. Hesap kripto para sektöründe bugüne kadar bir çok tartışmanın odağında olmuştu.

Satoshi Nakamoto Twitter HesabıKripto para sektörü özellikle uzun süreli yatırımcılar için bugüne kadar ciddi kazançlar sağladı. Özellikle Bitmain ve Coinbase gibi dün var olmayan milyarlarca Dolar değerinde şirketlerin ortaya çıkmasını sağladı. Bu teknolojinin bundan sonra da benzer şekilde ciddi bir gelir kazandırması ve yeni firmalar ortaya çıkarması beklenen bir durum.

Sektör bugüne kadar cebinde harçlığı olmayan insanlara milyonlar kazandırdı. Bazı yatırımcılar ise milyonlarına milyonlar kattı. Bunlar arasında Vitalik Buterin, Charles Hoskinson, Tim Draper, Winklevoss kardeşler sayılabilir.

Bununla birlikte sektörün bugüne gelmesini sağlayan ve halen tam olarak kimliği ortaya çıkmayan Satoshi Nakamoto’nun sektörden elde ettiği gelir konusunda net bir durum yok. Satoshi ismi sektörün her zaman tartışılan konularından biri oldu.

Bugüne kadar @satohsi twitter hesabı bu tartışmalara paralel olarak gündemde oldu. Bir çokları bu hesabın gerçekliği ile ilgili şüpheci olsa da hesaptan atılan twitler her zaman ilgi çekmeye devam etti.

Hesap askıya alındı

Hesabın şu ana kadar 13.000 takipçisi vardı ve her twiti yüzlerce defa retweet ediliyordu. Son twiti Bitcoin kilit destek noktası olan 6000 Dolar seviyesini kırdıktan sonra geldi. Hesaptan atılan twitte garip bir şekilde ”Kamuya açık hale gelmek istemiyorum” diyordu. Ki hesap zaten herkesin takibine açıktı. Atılan twitte şöyle diyordu;

”Ortaya çıkmak istemiyorum fakat Segwit ile ilgili bir mesele var. Eğer çözülmezse hiç bir şey olmayacak ve ben başarısız olmuş olacağım. Bitcoin’in yaşaması için tek yol var. Bitcoin’in çalışması benim için çok önemli”

Bu twit sonrası hesapta şu şekilde bir ifade yazdı; ”Bu mesaj Aralık 2019’da silinecek”


Yani hesap şu anda askıya alınmış durumda ki bu durum sürpriz değil. Bugüne kadar hesap ile ilgili bir çok şikayet yapıldı ve bu yönde çağrılar oldu. En kuvvetli senaryo hesabın sahte satoshi yani faketoshi Craig Steven Wright’ye ait olduğu yönünde. Twitter kullanıcılarından biri hesabın virgülleri kullanma şeklinden bunu çıkardığını söylüyor. Her iki hesap da segwit ile ilgili benzer şeyleri söylüyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Satoshi Nakomoto Twitter hesabı askıya alındı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Vaneck CEO’su sunmuş olukları Bitcoin ETF’si hakkında konuştu John McAfee: SEC, Kripto Para Birimlerine Karşı İlk Yasal Savaşını Kaybetti! Bitcoin için 3500 Dolara Kadar Kademeli Düşüş Öngörülüyor Yazılım Üreticisi 30 Ay Hapse Mahkum Edildi ve 725.000 Dolarlık Bitcoin’ine El Konuldu Uzman görüşü: Bitcoin bu kazayı atlatır ise kriptonun Amazon’u olarak dönecek Ripple’ın Son Ortaklık Anlaşmaları Boğa Koşusunu Kaçınılmaz Kılıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır