Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Samsung ve Hollanda’nın Dev Bankası Blockchain Kullanmak İçin Anlaştı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Samsung ve Hollanda’nın Dev Bankası Blockchain Kullanmak İçin Anlaştı
Samsung ve Hollanda’nın Dev Bankası Blockchain Kullanmak İçin AnlaştıGüney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un IT iştiraki olan Samsung (KS:005930) SDS’in Hollanda’nın en büyük üç bankasından birisi olarak da gösterilen ABN AMRO (AS:ABNd) ile ortaklık yapacağı belirtildi. İki devin, Blockchain teknolojisini kullanarak Güney Kore’den Hollanda’ya giden yük gemilerini daha yakından takip etmeyi amaçladıkları ifade ediliyor.

Yapılan açıklamada, Samsung SDS ve AMRO Bank’ın birlikte çalışarak, Samsung’un fabrikadan çıkan ürünlerini direkt olarak Hollanda’ya götürmesi için bir dizi ortaklığın yapılacağı kaydedildi. Buna göre, Samsung fabrikasından çıkan ürünler doğrudan Roterdam limanına geleceği esnada, bu noktadaki zincir Blockchain ile takip edilecek.

Avrupa’nın en işlek limanı olan Rotterdam limanına yapılacak bu gönderimleri Samsung’un Blockchain arayüzü Nexledger ve ABN Amro’nun kullandığı ve R3 tarafından gerçekleştirilen Corda platformunun birlikte takip edeceği açıklandı.

AMRO Bank yetkilisi yaptığı açıklamada bu hamle ile birlikte yıllar içinde milyonlarca Euro’ya varan tasarruf yapmayı hedeflediklerini ifade etti. Blockchain teknolojisi sayesinde çok daha efektif ve çok daha hızlı bir süreç yönetmeyi umduklarını belirten yetkililer, Ocak ayından itibaren bu bahis geçen sistemin denemelerinin başlayacağını da aktardı.

Rotterdam Limanı yetkilileri de zaten bir süredir Blockchain odaklı çözümler üzerinde çalışıyordu. Avrupa’nın en büyük limanı olan ve son derece yoğun bir merkez haline gelen limanda, işleyişi hızlandıracak ve hız odaklı çözümler sağlayacak sistemler üzerine bir süredir yoğun şekilde çalışıldığı da gelen haberler arasında.

Samsung ve Hollanda’nın Dev Bankası Blockchain Kullanmak İçin Anlaştı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Samsung ve Hollanda’nın Dev Bankası Blockchain Kullanmak İçin Anlaştı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Peter Brandt’tan yatırım tavsiyesi: Bu iki kripto para alım sinyali verdi Tim Draper: ”Sonunda!! Artık Starbucks’tan, Amazon.com’dan (Bir Şeyler) Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabileceksiniz!” İngiltere: Kripto Para Vergilendirilmesi, Gelecek Yıl Başında Güncellenecek / ICO’lar Yasallaşacak Bu Dört Banka Blockchain’e Geçiş Yapıyor Zcash’te beklenen bölünme gerçekleşti, Ycash doğdu Binance’den Rekor Kar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır