Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sakin Ticarette Bitcoin İstikrarlı, Ethereum Düşüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sakin Ticarette Bitcoin İstikrarlı, Ethereum Düşüyor
Sakin Ticarette Bitcoin İstikrarlı, Ethereum Düşüyor
© Reuters. © Reuters.

Investing.com – Dijital döviz bitcoin’in fiyatı Pazartesi günü istikrarlıydı, geçen haftanın düşüşlerini takiben dengelenirken rakip ethereum Cumartesi günü rekor yüksekliklerinden düşüşe geçti.

Bitcoin Bitfinex borsasında en son saat 13.36’da 13.749$’dan işlem görüyordu.

Bitcoin’in piyasa değeri 233 milyar$ civarında durgun kaldı.

Ethereum Bitfinex borsasında en son 1.319,10$’dı.

Bu esnada, Ripple XRP Poloinex borsasında 1,8$’dan işlem görüyordu.

Kripto para fiyatları son Perşembe günü Güney Kore’nın ülkedeki tüm sanal döviz ticaretlerini yasaklamaya girişebileceği haberleriyle düşüşe geçti.

Güney Kore Adalet Bakanı hükümetin yerli borsalarda sanal döviz ticaretlerini yasaklayan bir kanun hazırlığı içerisinde olduğunu söylemişti. Güney Kore bitcoin ve ethereum gibi majör para birimlerinin en büyük piyasalarından birkaçına ev sahipliği yapıyor.

Güney Kore’deki kripto para ticareti bir hayli spekülatif, ve dijital para birimleri ülkedeki borsaların Dünya’nın diğer herhangi bir yerinden daha pahalı ücretlendirildiği anlamına gelen ‘premium’ değerlerden ticaret görüyor.

Güney Kore hükümeti Pazartesi günü sanal para borsalarını yasaklama planının henüz tamamlanmış olmadığını söyledi, hükümet ajansları hala piyasaları nasıl düzenleyeceğine dair karar vermek için görüşmeler yapıyor.

Güney Kore’nin kripto para ticaretindeki huzursuzluğu geçtiğimiz yıl kripto para borsalarını kapatan ve şimdi mining adıyla bilinen bitcoin üretme operasyonlarını kapatmaya uğraşan Çin’den gelen güçlü adımları takip etti.

Öte yanda, Singapur Merkez Bankası Başkanı Pazartesi günü blok zincir gibi kripto paraları destekleyen teknolojilerin dijital döviz piyasasında muhtemel bir kırılmayla sarsılma yaşamayacağını umduğunu söyledi.

Singapur Para Otoritesi (MAS) yöneticisi Ravi Menon”Heyecan bittiğinde, kırılma yaşandığında, bunun derin bir etki yaratmayacağını umuyorum” dedi.

Singapur finansal teknoloji açısından kendini merkezde konumlandırıyor, ancak kripto pralardaki ticaret için “üst düzey temkin” uyarılarında ısrar ediyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sakin Ticarette Bitcoin İstikrarlı, Ethereum Düşüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 3 Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı ve 4.100 Dolara Ulaştı! Ethereum’da 265 dolar desteği oldukça önemli Binance hacker’larından Chipmixer’a Bitcoin bombardımanı: 4836 BTC Çinli Bitcoin girişimcisinden çok konuşulacak Bitcoin iddiası Dogecoin’in geleceği nasıl olacak – DOGE yeniden yükselebilir mi? Kripto paralar güçlü artış sonrası tekrar kâr satış baskısıyla karşı karşıya

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır