Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sadece Venezuela Değil – Bitcoin Güney Amerika’da da Rekor Seviyelere Ulaştı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sadece Venezuela Değil – Bitcoin Güney Amerika’da da Rekor Seviyelere Ulaştı
Sadece Venezuela Değil – Bitcoin Güney Amerika’da da Rekor Seviyelere Ulaştı

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin hiperenflasyonun pençesinde olan Venezuela içerisinde çok fazla işlem görüyor olsa da, görünüşe göre ülkenin şu sıralar yeni bir rakibi veya rakipleri var.

Arjantin, Peru, Kolombiya…
BTC/USD birim fiyatı bu ayın başlarında tekrardan 6.000 dolara doğru inişe geçmiş olsa da, piyasa bugün itibariyle biraz daha yeşillendi ve 6.500 dolar sınırı zorlandı. Bunun yanı sıra, piyasa ne kadar kötü olursa olsun, Arjantin ve Venezuela içerisindeki ekonomik belirsizlik, Bitcoin için olan itibari para değerini bir hayli üst seviyelere çıkarmakta.

Coin Dance platformunun Localbitcoins platformundan elde ettiği verilere göre, 9 Eylül ile 2 Eylül arasındaki tarihlerde, Arjantinli kullanıcılar toplam 6.9 milyon pezoluk BTC işlemi yapmış.

Venezuela ise 295 milyon bolivar ile ciddi bir seviyeye ulaşan diğer ülke konumunda. Ancak konu hakkında Coin Dance platformu bir uyarıda bulundu ve ülkede 20 Ağustos tarihinde gerçekleşen itibari para değişimi nedeniyle, tam fiyat değerinin alınmasının zor olduğunu ve verilerin biraz oynama payına sahip olduğunu vurguladı.

Arjantin ve Venezuela yaşadıkları kriz nedeniyle en çok konuşulan ülkelerden olsa da, komşusu konumundaki ülkeler de olayın etkisinden payına düşeni aldı.

Haziran ayının başından beri BTC haftalık hacminin düşüş yaşadığı Peru, bir anda yaşanan ani artış sebebiyle 2.6 milyonluk itibari para işlemi ile adeta rekor kırdı.

Kolombiya içerisinde de durum çok farklı değil çünkü ülke geçtiğimiz hafta içerisinde haftalık en yüksek beşinci hacim rekorunu kırdı.

Sadece Venezuela Değil – Bitcoin Güney Amerika’da da Rekor Seviyelere Ulaştı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sadece Venezuela Değil – Bitcoin Güney Amerika’da da Rekor Seviyelere Ulaştı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Resmileşti: Bitcoin’de Tarihin En Büyük Ayı Piyasası Yaşanıyor, Bundan Sonra Ne Olacak? Grayscale’den ZEN’e Büyük Yatırım! Ünlü İsim Servetinin Yarısını Bitcoin’e Yatırdığını Açıkladı! Bakkt’ta Düşük Hacim Sebebi Ne? Bitcoin Kazancı Vaadi ile 1.5 Milyon Dolar Çaldılar Winklevoss Kardeşler’den ”Kış” Açıklaması

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır