Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rusya’daki Raiffeisen Bank Blockchain ile Dijital Mortgage Oluşturdu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rusya’daki Raiffeisen Bank Blockchain ile Dijital Mortgage Oluşturdu
Rusya’daki Raiffeisen Bank Blockchain ile Dijital Mortgage OluşturduRaiffeisen Bank Internatonal’ın Rusya‘daki alt şirketi, yerel Blockchain platformlarından olan Masterchain’i kullanarak elektronik bir mortgage oluşturmayı başardı.

Mortgage sözleşmelerinde bulunan işlem verileri, toplam kredi miktarı ve süresi, kredi ile alınan mülke ilişkin veriler gibi çeşitli bilgiler merkezsiz bir mevduat sisteminde (DDS) yayınlandı. Bu DDS Rusya’da veri aktarmak için oluşturulmuş bir Blockchain platformu olan Masterchain ile destekleniyor. Masterchain platformu aralarında Rusya Merkez Bankası’nın da bulunduğu birkaç farklı banka tarafından geliştirildi.

Raiffeisen Rusya’nın yetkili isimlerinden olan Andrey Popov, elektronik bir imza ile onaylanan belgenin doğrudan Rosreestr’a (Rusya’da emlak bilgilerini toplayan devlet kurumu) gönderildiğini ve belgenin orada kontrol edildiğini söyledi. Eğer belge Rosreestr’dan onay alırsa Raiffeisen Bank’e bir “mortgage tokenı” aktarılıyor.

Kommersant gibi kaynaklara göre Rusya’da elektronik mortgage projesini hayata geçiren ilk banka Raiffeisen oldu.

Rosreestr henüz Masterchain platformunda yer almıyor ancak kurumla bu konu hakkındaki görüşmelerin sürdüğü söyleniyor. Böylesi bir devlet kurumunun Masterchain platformunda yer alması, mortgage verilerinin çok daha hızlı bir şekilde aktarılabilmesini sağlayabilir.

Raiffeisen Blockchain teknolojisini başka şekillerde de kullanmayı düşünüyor. Bankanın amaçlarından biri bu teknolojiyi sözleşme alım satımında ve diğer emlak işlemlerinde kullanmak. Ancak Rosreestr’ın platformda yer almıyor oluşu bu süreci biraz yavaşlatıyor.

Kommersant’a göre Rusya’da iki farklı banka daha DDS sistemiyle ilgileniyor ve bu yılın sonunda kendi e-mortgage üretimini başlatmak istiyor.

Rusya’daki Raiffeisen Bank Blockchain ile Dijital Mortgage Oluşturdu isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rusya’daki Raiffeisen Bank Blockchain ile Dijital Mortgage Oluşturdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC Bir Dijital Varlık Fonunun Faaliyetlerini Durdurdu, Para Cezası Kesti Bitcoin 2017’ye göre çok daha sağlam geliyor Dibe Dalan Ripple (XRP) İçin En Taze Fiyat Tahminleri Çıktı! Malezya’nın Finansal Otoritesi, Yeni Piyasaya Çıkan Kripto Projesini Acilen Durdurdu Binance Araştırması: Ayı Piyasası Bitti Kripto Para Sektöründeki Hedge Fonlarına Hala Ciddi Yatırımlar Yapılıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır