Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rusya’daki Raiffeisen Bank Blockchain ile Dijital Mortgage Oluşturdu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rusya’daki Raiffeisen Bank Blockchain ile Dijital Mortgage Oluşturdu
Rusya’daki Raiffeisen Bank Blockchain ile Dijital Mortgage OluşturduRaiffeisen Bank Internatonal’ın Rusya‘daki alt şirketi, yerel Blockchain platformlarından olan Masterchain’i kullanarak elektronik bir mortgage oluşturmayı başardı.

Mortgage sözleşmelerinde bulunan işlem verileri, toplam kredi miktarı ve süresi, kredi ile alınan mülke ilişkin veriler gibi çeşitli bilgiler merkezsiz bir mevduat sisteminde (DDS) yayınlandı. Bu DDS Rusya’da veri aktarmak için oluşturulmuş bir Blockchain platformu olan Masterchain ile destekleniyor. Masterchain platformu aralarında Rusya Merkez Bankası’nın da bulunduğu birkaç farklı banka tarafından geliştirildi.

Raiffeisen Rusya’nın yetkili isimlerinden olan Andrey Popov, elektronik bir imza ile onaylanan belgenin doğrudan Rosreestr’a (Rusya’da emlak bilgilerini toplayan devlet kurumu) gönderildiğini ve belgenin orada kontrol edildiğini söyledi. Eğer belge Rosreestr’dan onay alırsa Raiffeisen Bank’e bir “mortgage tokenı” aktarılıyor.

Kommersant gibi kaynaklara göre Rusya’da elektronik mortgage projesini hayata geçiren ilk banka Raiffeisen oldu.

Rosreestr henüz Masterchain platformunda yer almıyor ancak kurumla bu konu hakkındaki görüşmelerin sürdüğü söyleniyor. Böylesi bir devlet kurumunun Masterchain platformunda yer alması, mortgage verilerinin çok daha hızlı bir şekilde aktarılabilmesini sağlayabilir.

Raiffeisen Blockchain teknolojisini başka şekillerde de kullanmayı düşünüyor. Bankanın amaçlarından biri bu teknolojiyi sözleşme alım satımında ve diğer emlak işlemlerinde kullanmak. Ancak Rosreestr’ın platformda yer almıyor oluşu bu süreci biraz yavaşlatıyor.

Kommersant’a göre Rusya’da iki farklı banka daha DDS sistemiyle ilgileniyor ve bu yılın sonunda kendi e-mortgage üretimini başlatmak istiyor.

Rusya’daki Raiffeisen Bank Blockchain ile Dijital Mortgage Oluşturdu isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rusya’daki Raiffeisen Bank Blockchain ile Dijital Mortgage Oluşturdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD’nin iddiaları çürütülüyor: Bitcoin kara para aklamada doların çok gerisinde Borsalar alarmda: Ethereum (ETH) ağında büyük güvenlik açığı tespit edildi! Fiyat bundan zarar görebilir Bitcoin fiyat analizi: BTC nereye gidiyor? Açık Arttırma ile Bitcoin Satılıyor FINRA’dan HempCoin’e Soruşturma! Samsung Galaxy S10 Ethereum Cüzdanıyla Birlikte Gelebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır