Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rusya’daki Devlet Komitesi Ruble Destekli Dijital Para Fikrine Sıcak Yaklaşıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rusya’daki Devlet Komitesi Ruble Destekli Dijital Para Fikrine Sıcak Yaklaşıyor
Rusya’daki Devlet Komitesi Ruble Destekli Dijital Para Fikrine Sıcak YaklaşıyorRusya‘daki Devlet Duması’na bağlı olan Finansal Piyasalar Komitesi’nin başkanı, Rus Rublesi’ne sabitlenmiş yeni bir sabitkoin projesi üstünde çalıştıklarını açıkladı.

Finansal Piyasalar Komitesi’nin Başkanı Anatoly Aksakov, yakın zamanda gerçekleşen bir konferansa katıldı ve olası bir sabitkoin projesi hakkında konuştu. Aksakov, yaptığı yorumlarda hükümetin sabitkoin projesini hayata geçirmesi gerektiğini düşündüğünü söyledi. Aksakov’un açıklamalarına göre Rusya’da oluşturulacak bir sabitkoinin Rus Rublesi ile desteklenmesi gerekiyor.

Aksakov, katıldığı konferansta sabitkoin projesinin nasıl hayata geçirilebileceği hakkında da konuştu. Aksakov’a göre böyle bir proje için bankaya belli ölçüde para yatırmak gerekiyor. Daha sonra bu bankanın Blockchain teknolojisinden de faydalanarak özel bir kripto para oluşturması ve bunu rubleye bire bir olacak şekilde sabitlemesi gerekiyor.

Moskova’daki haber kaynaklarından Mskagency’nin haberine göre Aksakov, itibari para ile desteklenecek olan bu koinin merkez bankası tarafından üretilmesi gerektiğini düşünüyor. Aksakov, Blockchain teknolojisinin yeni bir ‘dijital para’ oluşturmak için kullanılması ihtimaline oldukça sıcak bakıyor.

Aksakov bundan önceki açıklamalarında Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların pek gelecek vaat etmediklerini söyledi. Aksakov, herhangi bir varlıkla desteklenmeyen kripto paraların başarılı olamayacağını düşünüyor.

Rusya’da ruble ile desteklenen bir dijital para oluşturma fikri aslında bundan önce de dillendirilmişti. Rusya’daki Kripto Para ve Blockchain Derneği, ruble ile desteklenen dijital para projesinin 2019’un ortalarında hayata geçirileceğini iddia ediyordu ancak ortada henüz kesin bir şey olmadığını söylemek gerekiyor.

Rusya’daki Devlet Komitesi Ruble Destekli Dijital Para Fikrine Sıcak Yaklaşıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rusya’daki Devlet Komitesi Ruble Destekli Dijital Para Fikrine Sıcak Yaklaşıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Milyarder Yatırımcı Novogratz’dan Yeni Bitcoin Fiyat Öngörüsü ABD’li Yetkililerden Bitcoin Yorumu Dolar/Yuan’ın 7’yi aşması, Bitcoin’e ne getirebilir? Yakın Zamanda Beklenti: 4.800 Dolar Bahar mı yoksa çetin kış mı? NEO fiyat tahminleri ile piyasanın geleceğini anlayabilirsiniz Amerikan Üniversitesi UCLA, Blockchain Eğitimi Veriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır