Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rusya Ekonomi Bakanı: Bitcoin ‘Sabun Köpüğü’ Gibi Söndü

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rusya Ekonomi Bakanı: Bitcoin ‘Sabun Köpüğü’ Gibi Söndü
Rusya Ekonomi Bakanı: Bitcoin ‘Sabun Köpüğü’ Gibi SöndüRusya‘nın Ekonomik Gelişme Bakanı Maksim Oreshkin, Bitcoin‘in ‘bir sabun köpüğü’ gibi değer kaybettiğini ancak bunun yeni teknolojilere olan yatırımı arttırarak pozitif etkiye sahip olduğunu ifade etti. Çarşamba günü basın mensuplarına konuşan bakan, kripto para piyasasının yaralarına ve değer kaybetmesine rağmen, bunun etrafında dönen yatırım fırsatlarının yeni alanlarda bir çok projeye kaydığını ki bunların başında blockchain teknolojisinin geldiğini aktardı.

”Örneğin, geçtiğimiz yıl Bitcoin’in fiyatı 20.000 dolara sıçradığında neler söylemiş olduğumu hatırlayabilirsiniz ve bu şu an 4.000 dolardan aşağıda, biz o zaman çok basit şeyler söyledik. Bitcoin’in kendisi bir sabun köpüğü, bu söndü, olan olay tam olarak bu. […] Ne yazık ki bir çok insan [kripto para birimlerine yaptıkları yatırım yüzünden] bu olaydan etkilendi ancak yine de, yeni teknolojiler, yeni işler açısından bu durum pozitif bir ivme yarattı.”

Rusya, özellikle kripto para birimleri, kripto para madenciliği ve ICO’lar konusunda gelişme elde etmeyi isteyen, çok fazla kullanıcıya sahip olan ancak hala elle tutulur regülasyon getiremeyen ülkelerden birisi konumunda. Blockchain teknolojisi konusunda yapılan etkinliklere istihbarat birimlerinden kişileri göndermesi ile de bilinen Rusya, dünya çapında bu teknolojiye hakim ülke olmak istiyor ancak karşısında Çin ve ABD gibi çok güçlü rakipler var.

Bunun yanı sıra ülke, ABD tarafından yaptırımlara maruz kalan İran‘a yardım etmesi ile de gündeme gelmişti. İran özellikle ekonomik yaptırımlardan kurtulmak için kendi kripto para birimini üretmek ve bunu kullanmak istiyor.

Rusya Ekonomi Bakanı: Bitcoin ‘Sabun Köpüğü’ Gibi Söndü isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rusya Ekonomi Bakanı: Bitcoin ‘Sabun Köpüğü’ Gibi Söndü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin boğaları hazırlanıyor: BTC yeni yıl zirvelerine doğru gidiyor ABD’deki Özel Kripto Para Düzenlemeleri Yakın Gelecekte Kabul Edilmeyecekler Crypto Capital Başkanı Kara Para Aklama Suçlamasıyla Tutuklandı ECB: Kripto Paralar Reel Ekonomiyi Etkilemiyorlar Litecoin’in Yaratıcısı Charlie Lee Kimdir? İşte Hayat Hikayesi Araştırma: 2018 Yılında Ethereum Tabanlı Dolandırıcılıkların Kazancı İki Katın Üstüne Çıktı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır