Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Krala yol açın, Nasdaq Bitcoin vadeli işlemleri geliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Krala yol açın, Nasdaq Bitcoin vadeli işlemleri geliyor
Krala yol açın, Nasdaq Bitcoin vadeli işlemleri geliyor

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para piyasasındaki çalkantılı dönemi unutun. Nasdaq Bitcoin vadeli işleri yakında hayata geçiyor. En son CME Bitcoin vadeli işlemleri başladığında Bitcoin 20 bin dolara çıkmıştı. Bu sefer dünyanın en büyük 2. Borsası olan Nasdaq, Bitcoin vadeli işlemleri hayata geçiriyor. Bakalım Bitcoin buna nasıl bir refleks gösterecek?

Sıkı durun Nasdaq Bitcoin vadeli işlemler geliyor

Son iki hafta içinde Bitcoin’de yaşanan %40 düşüş, kripto para yatırımcılarını fazlasıyla huzursuz etmişti. Bitcoin kendini %40 düşüşün ardından yeni yeni dengelemeye başladı. Ancak 2018 yılındaki kripto para faciasını artık unutabilirsiniz. Çünkü Dünyanın 2. en büyük borsası olan NASDAQ 2019’un ilk çeyreğinde Bitcoin vadeli işlemleri başlatacağını kamuoyuna duyurdu.

Aslında Nasdaq’ın bu hizmeti 2018 yılında başlatması bekleniyordu. Ancak yasa yapıcılarla çıkan anlaşmazlıklar yüzünden bu eylem 2019’a sarktı. İddiaya göre Nasdaq yasa koyucularla ortak bir çalışma içerisinde ve Nasdaq Bitcoin vadeli hizmetleri başlamadan önce, yasa koyucular tarafından kripto paralar tamamen bir menkul kıymetler kategorisine sokulacak.

Bitcoin, daha önce de CBOE ve CME gibi daha küçük çaplı borsalar tarafından vadeli işleme alınmıştı. Bu listelenmeler kelebek etkisi yaparak Bitcoin’in aralık 2017 de 20 bin dolara kadar çıkmasıyla sonuçlanmıştı. Bu sefer kendi başına bir fırtına oluşturabilecek büyüklükte olan Nasdaq aynı işlemi gerçekleştirecek.

Uzmanlara göre Nasdaq’ın Bitcoin vadeli işlemleri açması, kripto paraların 2019’da altın çağını yaşamasına neden olabilir. Bunu hep beraber göreceğiz.

Eskimiş bilgisayarlarınız sizi kripto zengini yapabilir. Nasıl mı? Tıklayınız.

Yıllara göre Bitcoin teknik analiz ve olası senaryolar için tıklayınız.

Ethereum geri gönüş sinyalleri vermeye başladı. Tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Krala yol açın, Nasdaq Bitcoin vadeli işlemleri geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

100 kat kaldıraç ile 2000 BTC kaybeden trader, intihar etti ShapeShift CEO’su: Bitcoin ayıları hiç olmadıkları kadar keyifli! Bitcoin devinin eski CEO’sundan, çok konuşulacak kripto girişimi Bitcoin Uzmanı Jeff Garzik, Kripto Paralardaki Ekonomik Paradoksu Açıkladı Sıcak Gelişme: Dev Bitcoin borsası Binance, Türk Lirasını destekleyecek! Vinny Lingham: Bitcoin Yakında 12.000 Doları Test Edebilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır