Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rus Merkez Bankası Test ICO’sunu Tamamladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rus Merkez Bankası Test ICO’sunu Tamamladı
Rus Merkez Bankası Test ICO’sunu Tamamladı

© Reuters.  © Reuters.

Rusya Merkez Bankası, ülkedeki kripto para düzenlemeleri için de önemli bir dönüm noktası olması beklenen deneysel ICO’sunu tamamladı. Konuyla konuşan hükümet yetkilisi Ivan Semagin, deneyin sonuçlarından memnun kaldıklarını açıkladı ve şunları söyledi:

”Rusya merkez bankası olarak deneysel bir ICO yaptık ve hali hazırdaki bir alt yapıya bir şeyler ekledik. Teknik anlamda bakacak olursak deneyin başarılı olduğunu belirtebilirim. Ancak işin hukuki boyutunda, halen kafamızdaki soru işaretlerini net olarak giderebilmiş değiliz.”

Rusya Merkez Bankası, son dönemde yatırımcıları korumak ve kuralları çizebilmek adına kripto paralar ile ilgili ciddi düzenlemeler yapma çalışmalarının startını vermişti. Özellikle Blockchain ve diğer yenilikçi teknolojiler noktasında Rusya’nın öncü olması istenerek de hazırlanan kural taslağının önemli bir sac ayağı da bu deneysel ICO idi.

Ülkede faaliyet gösteren birçok ticari banka da, bu sürece katılım gösterdi. Hatta, Sberbank CIB ve NSD bankaları da gelecek dönemde deneysel ICO’lar yapıp bu şekilde para toplamanın artılarını eksilerini birinci gözden takip etmeye çalışacak. Aynı zamanda ülkedeki en büyük 7. banka olan Alfa Bank da, kripto para çözümleri için yoğun bir çaba sarf ediyor.

Rus Merkez Bankası, şu aşamada kripto paralara karşı biraz da anlaşılır bir biçimde, şüpheli bir tavır sergiliyor. Kara para aklama ve vergi kaçırma gibi süreçlere kripto paraların dahil olup olmayacağı elbette ki en büyük kırılma noktası. Ancak buna karşın ülkenin en  önemli finansal kurumu, Blockchain teknolojisine ciddi değer veriyor.

Rus Merkez Bankası Test ICO’sunu Tamamladı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rus Merkez Bankası Test ICO’sunu Tamamladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

JPMorgan stratejisti: Bitcoin, Wall Street’te yeniden dirilebilir Paxos işbirliği haberi Ontology (ONT) fiyatını yüzde 10 artırdı – Devamı gelir mi? Bu Şirket Bitcoin’i Finans Aleminin Kralı İlan Etti Qintar: İlk Şeriat Uyumlu Kripto Para 2019 Nisan ayında Piyasada Ünlü Yatırımcı: BNB, Zirveye Çıkacak PayPal, Visa, Mastercard ve Uber Facebook’un Kripto Parasına Yatırım Yaptı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır