Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore’de Madencilik Yapan Kişi Sayısında Rekor Düşüş!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore’de Madencilik Yapan Kişi Sayısında Rekor Düşüş!
Güney Kore’de Madencilik Yapan Kişi Sayısında Rekor Düşüş!

© Reuters.  © Reuters.

Güney Koreli kripto para madenciliği yapan kişi sayısının ciddi oranda düşüş gördüğü ve ülkede, kripto para madenciliği yapan 5 şirketten 4 tanesinin kepenklerini indirdikleri ortaya çıktı. Kripto para madenciliğinden elde ettikleri gelirlerin azalmasından dolayı ciddi kazanç eksikliği yaşayan 5 şirketten 4 tanesinin yaşadıkları bu zorluğa dayanamayarak şirket kepenklerini kapatmak zorunda kaldıkları Çin devlet televizyonu tarafından açıklandı. Devlet televizyonu Güney Koreli madencilerin sayısının azalmaya başladığını ve ülkede madencilik yapan kişi sayısında da %70 ile %80 oranında bir düşüşün olduğunu doğruladı.

Güney Koreli madenciler beklentiye girmişti
Güney Koreli kripto para madencilerinin büyük oranlarda kazanç elde edebilecek olduklarına dair umutlarının tutmadığı ve beklentilerinin gerçek olmadığı ifade edilirken, yatırımcılar riskli madencilik gelirlerinden dolayı piyasada güvenlerinin düştüğünü belirtirken, madenciliğin kendisine getirdiği kazancın yeterli olmadığını ve büyük enerji kayıplarının yaşadığını belirtiyor. Madencilik gelirlerinin düşmesine bağlı olarak sadece Güney Kore değili Çin dahil birçok ülkede madencilik gelirlerinde ciddi düşüşler yaşanmış durumda ve düşüşler sürekli olarak kripto para madenciliği zorluk oranlarına göre devam ediyor. Madencilikten kazanç elde edenlerin sayısı son dönemde çok azalmış durumda.

Bu içerik Bitcoinsistemi.com‘da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore’de Madencilik Yapan Kişi Sayısında Rekor Düşüş! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

8 Aralık Bitcoin fiyat analizi: BTC 3.400 dolarda destek buldu QuadrigaCX Mağdurlarını Temsil Edecek Avukatlar Bugün Belli Olacak BtcTurk CEO’su Özgür Güneri: Bir sonraki Bitcoin’i aramak boş hayal Hindistan’ın Önemli Şirketlerinden Birisinin CEO’su Saçmaladı: Bitcoin’de Gönderim Ücreti 20 Dolar, Peki Gerçek Ne? İngiltere’de Bir Camii 90.000 TL’lik Kripto Para Bağışı Topladı Altcoin Festivali Mi Yoksa Çöküşü Mü Yaklaşıyor? Bitcoin Kâhini Brandt ve Ünlü Analist Açıklıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır