Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Roger Ver: Bitcoin’in Tanımlayıcı Karakteristikleri Bitcoin Cash İçerisinde Daha Belirgin

Ana Sayfa » GÜNCEL » Roger Ver: Bitcoin’in Tanımlayıcı Karakteristikleri Bitcoin Cash İçerisinde Daha Belirgin
Roger Ver: Bitcoin’in Tanımlayıcı Karakteristikleri Bitcoin Cash İçerisinde Daha BelirginBir çok ünlü kripto figürünün katıldığı Blockchain Cruise etkinliğinde, Roger Ver bir hayli aktif bir rol oynadı. Roger etkinlik sırasında John McAfee ile yaptığı röportajdan sonra, Litecoin‘in yaratıcısı Charlie Lee ile de bir röportaj gerçekleştirdi. Charlie ilk olarak Roger’a Bitcoin’e Bitcoin Core denilirken, Bitcoin Cash topluluğunun neden Bitcoin Cash’e B Cash denilmesine kızdığını sordu. Charlie bunun iki yüzlülük olduğunu vurguladı.

Roger ise söz konusu soruya ”Ben bundan rahatsız oluyorum, bence bu kaba bir terim” cevabını verdi. Roger’a göre Bitcoin Core ile Bitcoin Cash arasında kesin bir ayrım var. Bitcoin Cash, Bitcoin Core’a kıyasla içerisinde daha fazla ”Bitcoinlik” barındırıyor.

Charlie’ye göre ise Bitcoin’e hitap etmek için Bitcoin Core terimini kullanmak yanlış. Bunun sebebi ise genel olarak topluluk üzerinde çok fazla kafa karışıklığı yaratması.

”Eğer bin kişiye sorarsanız, bunların 999’u Bitcoin Cash’e Bitcoin Cash diyecektir, Bitcoin değil.”

Roger ise Charlie’nin bu sözlerine Bitcoin Cash’in gerçek Bitcoin olduğunu ve daha önce kendisi tarafından belirtilen kriterleri de doldurduğunu belirterek yanıt verdi. Roger Bitcoin’i tanımlayan çoğu karakteristik özelliğin Bitcoin Cash içerisinde daha fazla bulunduğunu vurguladı.

”2011 yılında bin kişiye Bitcoin hakkındaki görüşlerini soracak olsaydınız, bunun salakça geldiğini söylerlerdi. Ben pes etmedim ısrarcıydım ve bugün dijital para birimleri dünyayı değiştiriyor. Israrcı olmak dünyayı değiştirip işleri halledebilmenizin yolu.”

Roger’a göre söz konusu kafa karışıklığı Bitcoin projesini ”gasp eden” bir grup birey tarafından oluşturuldu. Onlar Bitcoin’in bütün temel fikrini değiştirdi ve aynı adı kullanmakta da ısrar etti.

Roger Ver: Bitcoin’in Tanımlayıcı Karakteristikleri Bitcoin Cash İçerisinde Daha Belirgin isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Roger Ver: Bitcoin’in Tanımlayıcı Karakteristikleri Bitcoin Cash İçerisinde Daha Belirgin - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Charlie Lee: Coinbase Protestosu Çok Etkili Olmayacak Whatsapp, Endonezya Pazarında Dijital Ödeme Ağı Kuruyor Google’ın Güvenlik Uzmanı Açıkladı: Bitcoin Sahipleri Tehlikede! Bitcoin Fiyatı 3.200 Dolara Düştü, Yatırımcılar Panikledi Bitcoin Faydalı Bir Şey: ABD Federal Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen Justin Sun: Tron’un Blockchain Sistemi Ethereum’un Sisteminden Çok Daha Verimli

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır