Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rock İsimli Yazılım Tehlike Saçıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rock İsimli Yazılım Tehlike Saçıyor
Rock İsimli Yazılım Tehlike Saçıyor

© Reuters.  © Reuters.

Rock isimli kripto para yazılımı madenciler için büyük risk barındırıyor. Kripto para sektörünün en büyük sorunları arasında bulunan güvenlik problemleri yatırımcılar açısından olduğu kadar madenciler açısından da risk faktörü. Bitcoin madenciliğini işleten kişilerin riskli olarak cihazlara yönelik saldırılar olabilmesi ve fiziksel olarak cihazların korunması gerekliliği konularında çok dikkatli olmaları ve aldıkları kararlarda kripto para madenciliği kazanç rakamlarını sürekli kontrol etmeleri gerek.

Kripto para madenciliği yapmak demek, sadece cihazların fiziksel olarak iyi olup olmadığını ve kazanç durumunu kontrol etmek demek olmadığının bir kanıtı da Rock isimli madencilik yatırımcılarını hedef alan kötü amaçlı yazılım. Yabancı bir güvenlik firmasınca yapılan duyuruda Rock isimli yazılımın madenciler tarafından hemen tespit edilemeyecek kadar iyi saklandığı ve bulut güvenlik ağlarını geçebildiği, bunun da madencilere büyük oranda zarar verebilecek olduğu ifade edildi. Güvenlik şirketi çalışanı 2 kişi yaptığı açıklamada ”Rock isimli yazılım çok tehlikeli” ifadelerini kullandı. Madencilere yönelik bu tür kötü amaçlı yazılımların gelecek yıllarda sayısının artması ve madencilerin daha çok zorluklar ile karşılaşması mümkün.

Bu içerik Bitcoinsistemi.com‘da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rock İsimli Yazılım Tehlike Saçıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Traderına 1 Milyon Dolarlık Vergi Kabusu Algorand Token Satışından 60 Milyon Dolar Elde Etti! Bitfinex CTO’sundan Açıklama: ‘Önümüzdeki Ay Büyük Projelerle Geliyoruz’ Türkiye kripto para sektöründe lider ülke olabilir Kanadalı Belediye Başkanı: Bitcoin ile Vergi Ödemek, Kredi Kartı ile Ödemekten Daha Ucuz! Anket: Y Kuşağı Yatırımcılarının Yarısı, Kripto Para Borsalarına Menkul Kıymet Borsalarından Daha Çok Güveniyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır