Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple’ın Yeni Ortaklık Açıklaması XRP’nin Yükselmesine Neden Oldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple’ın Yeni Ortaklık Açıklaması XRP’nin Yükselmesine Neden Oldu
Ripple’ın Yeni Ortaklık Açıklaması XRP’nin Yükselmesine Neden Oldu

© Reuters.  © Reuters.

Geçen hafta yatırımcısının yüzünü en çok güldüren kripto para Ripple oldu. Peki, Ripple’ın yeni ortaklık anlaşmalarının fiyatının bu kadar artmasında rolü var mı?

Kripto Piyasası Yavaş Yavaş Toparlanmaya BaşladıKripto piyasası yaklaşık bir haftadır tüm hızıyla büyümeye devam ediyor. Bu hafta itibari ile kripto paraların çoğunda yükseliş trendi deva ediyor. Son yedi günde Bitcoin 1.27 oranında artarken bugün 6,500 $ seviyelerinden işlem görüyor.

Ethereum geçtiğimiz hafta içerisinde % 6,6 artarak 210,34 $ ‘a yükseldi. ETH bugünde yükselişini sürdürdü ve günlük bazda % 1,85 artarak 218 $’a merdiven dayadı. Basic Attention Tokeni (BAT (LON:BATS)) ve ZCash gibi kripto paralar yatırımcılarına geçen hafta % 4-8 oranında kazanç sağladı.

Piyasa hacmi sıralamasına göre en büyük üçüncü kripto para olan Ripple da diğer kriptolardan geri kalmayarak geçen hafta çıkışını sürdürdü. XRP pazartesi günü de yatırımcılarını şaşırtmayarak % 6 oranında değer kazandı. Son bir ayın en yüksek seviyesi olan 0,5 doları bulan XRP’nin piyasa değeri 2,1 milyar dolara yükseldi.

Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 2,8 milyar dolar artış göstererek 209,8 milyar dolardan yaklaşık 213 milyar dolar seviyesine çıktı. Geçtiğimiz haftanın en çok kazandıranı ise Ripple oldu.

Ripple’ın Yeni Ortaklık Anlaşması SendFriend ile YapıldıXRP’nin son günlerde büyük bir atak yaparak 30 günün en yüksek seviyesine ulaşmasındaki en büyük etken SendFriend ile yapılan anlaşma oldu. SendFriend, dağıtılmış defterlere dayalı olarak çalışan uluslararası tek havale platformudur. Yapılan anlaşma ile SendFriend, uluslararası havale işlemleri için artık Ripple’in xRapid blockchain teknolojisini kullanacak.

SendFriend, uluslararası fon transferinde blockchain teknolojisinden yararlanarak havale masraflarını % 65 oranında azaltacak. MIT Media Lab, Barclays (LON:BARC), TechStars, MasterCard Foundation ve Mahindra Finance gibi şirketler tarafından desteklenen SendFriend, bu anlaşma ile denizaşırı ülkelerde çalışan işçilerin ailelerine gönderdiği havaleleri hızlı ve ucuz bir şekilde yerine ulaşmasını sağlayacak.

Geçen ay yayınlanan 3. Çeyrek raporunda Ripple, önceki 4 ayda yapılan XRP tokeni şatışları göre iki kat daha fazla kar elde ettiğini duyurmuştu. Ripple’ın baş pazarlama stratejisti Cory Johnson, böyle bir başarı ile Ripple, kendisinin Bitcoin’den çok daha iyi bir kripto para olduğunu kanıtladığını iddia etti.

Sırada Orta-Doğu ve Asya Pazarı VarRipple’ın yeni ortaklık atılımları bununla da bitmiyor. Şirket, geçen haftalarda Dubai’de bir operasyon üssü kurarak Asya pazarına ve Orta Doğu pazarına tam olarak girme planlarını açıklamıştı. Bu yılın sonunda yeni bir ofisin Dubai’de açılması planlanıyor.

Ayrıca Japonya’nın milyarlarca dolar değerindeki büyük finans kurumlarından biri olan Japon SBI Grubu, XRP’nin Asya’da daha yaygın olarak kullanacağı R3 için bir projesini geliştirmeyi düşünüyor. Böyle bir adım XRP’nin popülerliğini hem daha fazla arttıracak hem de şirketin genişlemesine katkıda bulunacaktır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple’ın Yeni Ortaklık Açıklaması XRP’nin Yükselmesine Neden Oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İtalya’daki Blockchain Yasa Tasarısı Onaylandı, Sıra Kriterleri Hazırlamakta Çalınan 23 milyon Ripple, önemli Bitcoin borsalarına taşındı Araştırma: 3 Londralıdan En Az 1 Tanesi Kripto Paralara Yatırım Yapmak İstiyor 5 Şubat Bitcoin analizi: BTC yatay hareketleri pozitif momentuma sahip Hubbard: Enerji Sektöründe Blockchain Devrimi Yaşanacak Bitcoin 10 Bin Dolar Sınırına Dayandı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır