Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple’ın Uygulaması MoneyTap, Japonya’da Aktif Olarak Kullanılmaya Başlandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple’ın Uygulaması MoneyTap, Japonya’da Aktif Olarak Kullanılmaya Başlandı
Ripple’ın Uygulaması MoneyTap, Japonya’da Aktif Olarak Kullanılmaya BaşlandıRipple şirketinden yapılan açıklamada, Japonya Bankalar Konsorsiyumu’nun, ülkedeki bazı yerel ödemeler ve gerçek zamanlı anlaşmalar için, şirketin xCurrent ürününün bir parçası olan Money Tap’i kullanmaya başladığı belirtildi.

Japonya’da gönderimlerler ve para transferleri hafta içi yerel saat ile sabah 9 ve akşam 3 arasında yapılabildiğinden dolayı, bu az zaman; birçok kişiyi farklı ödeme yöntemleri üzerinde çalışmaya itmeye başlamıştı. Ripple’ın MoneyTap uygulaması, bunun aksine 7 gün 24 saat para transferi yapılmasına olanak tanırken, otoriteler tarafından oldukça efektif bir uygulama olarak da nitelendiriliyor.

MoneyTap uygulaması, bu yönüyle sektörde yeni bir soluk olabilir. Bu uygulamayı kullanan müşteriler günün her saatinde banka hesaplarına, telefon numalarına ya da QR kodlarına para transferi yapabiliyor.

Konsorsiyumun bir parçası ve aynı zamanda Ripple’ın ciddi müşterilerinden olan SBI Asia CEO’su Takashi Okita, daha önce yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

”Güvenilirlik, şeffaflık ve hesap verilebilirlik özelliklerini değerlendirdik ve bu uygulamayı kullanmakta karar kıldık. Ripple’ın MoneyTap uygulaması sayesinde daha hızlı, daha güvenli ve daha efektif yerel para transferleri yapmamızın önü açıldı. Bu yüzden çok mutluyuz.”

Ripple yöneticisi Emi Yoshikawa ise, şunları söyledi:

”MoneyTap mobil uygulaması ile birlikte, Ripple şirketi Asya ve bu bölgedeki partnerlerine, Blockchain teknolojisi sayesinde nelerin başarılabileceğini bir kez daha göstermiştir.”

Ripple’ın bu uygulamasının, aynı zamanda para gönderim maaliyetlerini de düşürmesi ve ciddi sayılabilecek bir tasarrufu da sağlaması bekleniyor.

Ripple’ın Uygulaması MoneyTap, Japonya’da Aktif Olarak Kullanılmaya Başlandı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple’ın Uygulaması MoneyTap, Japonya’da Aktif Olarak Kullanılmaya Başlandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Henri Arslanian: 2018’in Bitcoin Çöküşü, ”Gürültüyü Kesti” Ethereum Ağındaki DApp’lar Verimli Kullanılmıyor ! Ünlü Analist Crypto Rand: Kripto Piyasası Net Bir Çıkış Yakaladı Japonya’nın Dev Şirketi Blockchain Teknolojisini Deneyecek Derin analiz: Ether, büyük yükseliş için Bitcoin’i bekliyor Şant Manukyan Boğaziçi Üniversitesi’nde Bitcoin’le İlgili Soruları Yanıtlayacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır