Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Wall Street Journal’ın Kendi Kripto Para Birimi İptal Edildi – Sebep ”Etik Problemler”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Wall Street Journal’ın Kendi Kripto Para Birimi İptal Edildi – Sebep ”Etik Problemler”
Wall Street Journal’ın Kendi Kripto Para Birimi İptal Edildi – Sebep ”Etik Problemler”3 Ekim tarihinde mini bir belgeselde yayınlanan açıklamaya göre, dünyanın en köklü haber kaynaklarından olan Wall Street Journal (WSJ), kendi kripto para birimini üretip daha sonra bunu yine kendi elleriyle yok etti. WSJ’den yapılan açıklamaya göre ise sebep ”kripto para endüstrisini anlamak.”

Yayıncılık ve gazetecilik endüstrisi için gerçek kullanım olanakları sunacağına ve bu esnada yeni oluşan kripto ekonomisine ışık tutacağına inanılan WSJ Coin, temel olarak gazeteci Steven Russolillo‘nun projesi olarak basında yer edinmişti. Toplamda ise sadece iki adet koin üretildi.

Bunun yanı sıra WSJ’nin Hong Kong içerisinde gerçekleştirdiği yıllık teknoloji konferansında, 150 adet fiziksel WSJ Koini seyircilere dağıtıldı. Hong Kong içerisindeki panelde açıklamalarda bulunan BitPesa CEO’su Elizabeth Rossiello ve eski Ripple CTO’su Stefan Thomas, yayıncılık sektörü odaklı bir kripto para biriminin gerçekten de gelecek vaat ettiğini ifade etti.

Russolillo daha sonra Japon geliştirici Makuto Takemiya ile bir araya gelip, Hyperledger‘ın Iroha blockchain platformun WSJ Koin için alt yapı birimi haline getirmeye karar verdi. İkili toplamda 8.4 milyar limite sahip WSJ Koin üretti ki bu rakam piyasa hacmine göre top 10 arasında yer alan kripto para birimlerinin ortalamasından fazla.

Söz konusu koin bir yerel barda ödeme için bile kullanıldı. Proje bu şekilde başarılı ilerliyor olsa bile, WSJ’nin etik konularla ilgili üst düzey yetkililerinden birisi olan Neil Lipschitz, WSJ Koin’in ”etik problemler ve sorular” ortaya çıkardığını ifade etti ve projeyi tek bir cümle ile sonlandırdı:

”Bir para birimi üretmeyeceğiz.”

Wall Street Journal’ın Kendi Kripto Para Birimi İptal Edildi – Sebep ”Etik Problemler” isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Wall Street Journal’ın Kendi Kripto Para Birimi İptal Edildi – Sebep ”Etik Problemler” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Colorado’da Dört Kripto Para Firmasına Soruşturma Bitcoin güvenli liman mı oluyor? Bitcoin tahminleri tutan analist Peter Brandt’tan yeni BTC öngörüsü Bu Fiyat Paterni Bitcoin’de Hızla 4.000 Dolara İşaret Ediyor Morgan Creek CEO’su: Bitcoin İçin Boğa Piyasasına Girdik! Bitcoin’de yukarıda 9 bin aşağıda ise 8 bin dolar en kritik noktalar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır