Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple’ın MoneyTap Uygulamasına Yeşil Işık Yandı! SBI Ripple Asya Yakında Gerçek Mi Oluyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple’ın MoneyTap Uygulamasına Yeşil Işık Yandı! SBI Ripple Asya Yakında Gerçek Mi Oluyor?
Ripple’ın MoneyTap Uygulamasına Yeşil Işık Yandı! SBI Ripple Asya Yakında Gerçek Mi Oluyor?26 Eylül Çarşamba günü, Ripple’ın ortağı ve aynı zamanda Japonya’nın en büyük finansal teknoloji firmalarından olan SBI Holdings, alt kurumları olan SBI Ripple Asya’nın elektronik ödemeler için aracı kurum onayı aldığını duyurdu. İzin Çarşamba günü erken saatlerde 2 Numaralı Kanto Yerel Finans Bürosunda yapıldı.

Yapılan duyuruya göre, sadece Finans Bürosuna kayıtlı olanlar Japonya içerisinde elektronik ödeme platformu kurabilmekte. Söz konusu durum, Japonya içerisinde 1 Haziran 2018 tarihinden sonra bir kaç bankacılık yasasını revize etmek için çıkartılan kanun sonrası yürürlüğe girmişti. Yani Japonya içerisinde bu hizmeti vermek için yukarıdaki kurumun izninin olması gerekiyordu ve bu Ripple ile SBI karşısında büyük bir engeldi.

Söz konusu izin ile, kurumlar Bilgi Teknolojileri hizmetlerini kullanabiliyor ve müşteri bakiyesi, kullanım tarihi gibi bilgilere erişip bunu kullanıcılara sunabiliyor. Kurumlar aldığı izin ile platformlarında parası bulunan kişi adına bir bankadan diğerine para transferi de yapabilmekte. Zaten Ripple’ı ilgilendiren temel kısım da burası.

Para transferi yapma seçeneği ile SBI Ripple Asya kendi akıllı telefon uygulaması olan ”MoneyTap”i sonunda kullanıma sunabilecek. MoneyTap Ripple’ın dağıtık defter teknolojileri tabanlı bir uygulama olup, yeni nesil finansal alt yapılara köprü görevi görecek. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre yeni uygulama ile hızlı, güvenli ve rahat para transferi yapılabilen bir sistem kurulacak ve hepsi blockchain teknolojisi sayesinde mümkün olacak.

Ripple’ın MoneyTap Uygulamasına Yeşil Işık Yandı! SBI Ripple Asya Yakında Gerçek Mi Oluyor? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple’ın MoneyTap Uygulamasına Yeşil Işık Yandı! SBI Ripple Asya Yakında Gerçek Mi Oluyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ETF’si İçin Son Yorum Günü Olan 5 Kasım Geride Kaldı: Artık Karar Bekleniyor Bitcoin ve Kripto Paralar, Kasım Ayına Ilımlı Artışlarla Girdi Bitcoin Son 6 Günün Değerlerine Yakın; OECD Kriptoları İnceliyor Opera Tarayıcısının Yeni Versiyonu Yayınlandı: Kripto Para Cüzdanı Var Vitalik Buterin Ethereum’dan Ayrılacağı Yönündeki Çıkan Haberler ile İlgili Konuştu Kamudan SEC’e Çağrı: Bitcoin ETF’sini Onaylamayın!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır