Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple’ı ( XRP) Bekleyen 1400 Banka Var

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple’ı ( XRP) Bekleyen 1400 Banka Var
Ripple’ı ( XRP) Bekleyen 1400 Banka Var

© Reuters.  © Reuters.

Ripple’ı ( XRP) bekleyen 1400 banka mı var? Bugünkü yazımızda Ripple hakkında son gelişmeleri ele alacağız. Ripple, Blockchain teknolojisi ve ilişkili şirketi XRP’sine, ağın merkezileştirme özellikleri nedeniyle ilk etapta kripto piyasa topluluğu tarafından mesafeli yaklaşılmıştı. Kripto topluluğu, ağın merkezileştirme özellikleri (şirket tarafından red edilse bile) nedeniyle ve küresel finans sistemini güçlendirmek yerine onu zayıflatmayı amaçlayan bir platform olduğu konusunda bir takım şüpheler barındırdı.

Artık o şüpheler hep geride kaldı ve zaman değişti. Çirkin ördek yavrusu nihayet bir kuğu oluyor. Ripple, dünyanın en büyük ve daha etkili bankalarının birçoğu tarafından test ediliyor. Bazısı tarafından da benimseniyor. Sayının yüzü geçtiği ifade ediliyor. Neredeyse her hafta bu alanda bir gelişmeye şahit olmaktayız.

Ripple’ı ( XRP) Bekleyen 1400 Banka SöylentileriRipple’ı ( XRP) bekleyen 1400 banka olduğu söylentileri var. 1400 banka ile yapılacak anlaşma Ripple fiyatını önemli seviyelere taşıyacaktır. Yapılacak büyük ortaklıklar XRP’nin talebini de artıracak, değer yaratacak ve fiyatı çok üst seviyelere taşıyacaktır.

Bildiğiniz üzere Kripto para piyasası son dönemde düşüş eğiliminde. Çoğu coin değer kaybediyor. Çok az sayıda coin mütevazi rakamlarla değer kazandı. onlardan biri de XRP.

Ripple ( XRP) Altı haftadır sürekli artış eğiliminde. 12 Eylül’de 0.25 dolardı ve o zamandan beri % 80’den fazla büyüdü. Yazımızı yazarken Ripple değeri 0.46 dolar seviyelerindeydi.

Bitcoin’in stabil aşağı yukarı değeri yaklaşık 6,500 $ seviyesinde, XRP’nin büyümesi ve heyecan verici duyurulardan kaynaklanan artan yatırımcı güveni bu değere bir etken de olabilir.

Diğer Gelişmeler.Uzmanlar, Kripto piyasasının hala olgunlaşmamış olduğunu söylüyor. Çoğu kripto paranın değeri şu anda hakim bir eğilim yerine spekülatif haberler tarafından yönlendiriliyor. Bu, Ripple’in XRP’sini ayrıcalıklı konuma koyarken, değerini ise gerçekte arz, talep ve realite değerine göre belirleyen ilk Token haline getiriyor.

Haftalar önce, şirketin yatırımcı ve ortaklarla yaptığı yıllık toplantı olan Ripple Swell konferansı gerçekleşti. Bill Clinton açılış konuşmasını yaptı ve şirket, amiral gemisi hizmeti olan xRapid’i duyurdu. XRP’yi Ripple’ın Blockchain’i ile birlikte kullanacak ve böylece bankalar uluslararası ödemelerini genellikle ihtiyaç duydukları günler yerine saniyeler içinde yapabilecekler. Belkide Ripple’ı ( XRP) bekleyen 1400 banka olmasının arka planında bu tür haberlerin etkisi var.

Bill ve Melinda Gates Vakfı da Ripple ile ortaklık kuruyor. Coil ile birlikte, üç kurum bir ara protokol geliştirecek. Bu, yeni protokolün farklı ödeme katmanlarını (şu ana kadar uyumlu olmayan) bağlayacağı anlamına geliyor. Böylece ödemeler de herhangi bir anlaşmazsızlığın önüne geçilecek.

Bir başka ilginç gelişme de Beyaz Saray’dan geliyor. Henüz onaylanmadı, ama Başkan Donald Trump’ın Ripple ile ilgilendiği anlaşılıyor. Trump’ın Blockchain’le ilgili birşeyler anlayabileceğini kimse zannetmiyor ama, ABD Blockchain ve kripto parada resmi bir opsiyon olarak Ripple tercih edebilir.

Bunun nedeni, XRP’de hiç bir şekilde mining yapılamaması.Onlayn olmadan önce Ripple Labs tarafından mining işlemi yapılmıştı. Bu da, Bitcoin de dahil diğer kripto paralara rahatça etki edebilen Çin tarafından kontrol edilemeyeceği anlamına geliyor. ABD Federal Hükümeti, Ripple tarafında yer alırsa, en azından kamuoyunu ilgilendiren düzenlemelerde Ripple’ın önünün çok açık olacağı rahatça ifade edilebilir.

Ayrıca Japonya Concortium Bankası SBI Ripple Asia uçtan uca para transferleri için bir proje oluşturdu. Bir uygulaması da var: Money Tap

Ripple Ethereum’a Yaklaşıyor.Ripple, Ethereum üzerinde de baskı yapmaya devam ediyor. Şuan piyasa değerleri bakımından aradaki mesafe 3 milyar dolar değerinde. Ethereum’dan olumsuz haberler geldikçe Ripple dan olumlu haberler gelmeye devam ediyor. Ripple’ı ( XRP) bekleyen 1400 banka söylentileri de bunlardan birisi. Yakın zamanda Ripple’ı, Ethereum’u geçerek Bitcoinden sonra gelen kripto para olarak görürseniz şaşırmayın.

KAYNAK:https://globalcoinreport.com/ripple-xrp-making-waves-globally/

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple’ı ( XRP) Bekleyen 1400 Banka Var - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de bu seferki 10,000 dolar çok farklı Binance’in Son Projesi de Satışı Tamamladı BTC.Top CEO’su Jiang Zhuoer; ”Bitcoin madencilik ekipmanlarını topladık 2020’yi bekliyoruz” Bitcoin’e Güven Bitcoin Cash’ten Daha Fazla Azaldı Analist Mark Dow: Bitcoin, Yaygın Kabul İçin ”Çok Sahtekarca ve Volatil” Litecoin Fiyatı 2019 Yılının En Yüksek Seviyesinde

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır