Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple’dan (XRP) Halâ Şüphe Mi Duyuyorsunuz? O halde Bu Yazıyı Okumalısınız!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple’dan (XRP) Halâ Şüphe Mi Duyuyorsunuz? O halde Bu Yazıyı Okumalısınız!
Ripple’dan (XRP) Halâ Şüphe Mi Duyuyorsunuz? O halde Bu Yazıyı Okumalısınız!

© Reuters.  © Reuters.

Yazımı okumak için tıkladıysanız muhtemelen Ripple’dan (XRP) şüphe duyan binlerce insandan birisiniz demektir. Kripto piyasasında BTC ve ETH’den sonra 3. sırada yer almasına rağmen yatırımcılar Ripple’a (XRP) neden mesafeli? Cevabını merak ediyorsanız yazımı okumaya ne dersiniz?

Ripple (XRP) Bir Yatırım Aracı Değil mi?Ripple (XRP) şimdiye kadar kripto piyasasına birçok yenilik kazandırmış ve çok sayıda yatırımcının yüzünü güldürmüş olmasına rağmen, kendisini komple bir yatırım aracı olarak sunmayı başaramamıştır. Ripple (XRP) sınır ötesi ödemeler için geliştirdiği hesaplı ve hızlı sistemi sayesinde birçok kurumsal şirketin dikkatini çekse de, iş yatırım yapmaya gelince aynı rağbeti görmekten uzak kalmıştır.

Ripple’in XRP’nin çoğunluğuna sahip olması sebebiyle XRP tokenin tahvil olarak değerlendirilmesi gerektiği birçok yatırımcı tarafından yineleniyor. Ancak SEC tarafından devam eden inceleme halen bir karara bağlanmış değil. Hatta dava sonucunda olumsuz bir karar çıkması da ihtimal dâhilinde.

Ripple’dan (XRP) Şüphe Duyulmasının Sebepleri Neler?Ripple bu sene içinde -birkaç kez saman alevi gibi geçici parlamanın dışında- genel olarak kötü bir performans sergileyerek kendisine yatırım yapmayı düşünenleri resmen hayal kırıklığına uğrattı. Ripple özellikle bu sene kendisini kanıtlayamadığı için yatırımcı da ona olan inancını yitirdi.

Yatırımcı gözü ile olaya baktığımız zaman insanların Ripple’dan (XRP) şüphe duyması gayet normal. Düşünsenize, yatırım yapmayı düşündüğünüz bit kripto var. Ancak bu kripto para Bitcoin ve diğer kripto paralar gibi standart özellik ve niteliklere sahip değil. Henüz tahvil olup olmadığı hususunda bile şüpheler var.

XRP diğer kripto paraların aksine, sadece blockchain sistemini olabildiğince geliştirmeye odaklanmış bir token. Ayrıca Ripple, bitcoin ve diğer kripto paraların çoğunluğu gibi madencilik ile elde edilen bir para da değil. Bu saydığım argümanlar ne yazık ki yatırımcının Ripple’ı bir yatırım aracı olarak görmemesinin en büyük sebebi.

Ripple insanları Aldatıyor mu? Amacı Ne?Yazdıklarımın hepsi bir tarafa, Ripple (XRP) kesinlikle insanları aldatıcı veya yanlış yönlendirici bir politika izlemiyor. Yatırımcılarına kendisi hakkında yanlış beyanda bulunmuyor, zaten her şey apaçık ortada.

Bununla beraber Ripple, insanlara XRP tokeni satın almaları veya Ripple’a para yatırmaları konusunda bir mesai bile harcamıyor. Bunun yerine Ripple, kendi geliştirdiği teknolojilerini bankalara ve finans sektörüne tanıtıp onlara pazarlamak istiyor.

İnsanlar XRP’ye yatırım yaptıkları zaman dolaylı olarak Ripple’a da kazanç sağlamış olmuyorlar mı diye bir soru aklınıza gelebilir. Bu doğru. Ancak, Ripple’ın geliştirdiği teknolojiler sınır ötesi para transferinde bir devrim niteliğinde. Yatırımcıların ve büyük şirketlerin bu nimeti göz ardı etmesi de mümkün değil.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple’dan (XRP) Halâ Şüphe Mi Duyuyorsunuz? O halde Bu Yazıyı Okumalısınız! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Analist görüşü: Ripple (XRP) fiyatı yükselişin sinyalini veriyor! Dubai, kripto paraların geleceği hakkında endişeli değil Yüzde 90 Değer Kaybeden Altcoinler Fırsat Yaratıyor Mu? Winklevoss İkizlerinin Şirketi, ”Dijital Varlıkları Güvenle Depolamak” İçin Yeni Patent Başvurusunda Bulundu Dark Web’de Uyuşturucu İlaç Satan Hemşire Yakalandı Harmony Listelendi; İlk Gün 7 Kat Kazanç Getirdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır