Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Coinbase kripto-kripto işlemlerini başlattı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Coinbase kripto-kripto işlemlerini başlattı
Coinbase kripto-kripto işlemlerini başlattı

© Reuters.  © Reuters.

Coinbase borsasından yapılan açıklamaya göre müşteriler artık kripto-kripto işlemler de yapabilecek. Coinbase kripto-kripto işlemler platformunu aktive ederek hem işlem hacmini hem de müşteri yelpazesini genişletmeyi amaçlıyor.

Coinbase Kripto-Kripto işlemlerBilindiği gibi Coinbase borsası direkt olarak fiat para birimi üzerinden alım-satıma izin veriyordu. Türk kullanıcıların sıklıkla kullandığı Binance ise fiat paraya hiç yer vermeyerek bu konseptten ayrılan bir tutum sergiliyor. Binance gibi borsalar fiat paraya, Coinbase gibi borsalar ise kripto-kripto işlemlere izin vererek müşterilere daha geniş alan açmaları gerekiyor.

(İlgili: Binance ve Bittrex’in Aralarında Bulunduğu En Büyük 10 Kripto Borsasının Komisyon Ücretleri)

Öyle görünüyor ki Coinbase bu genişlemenin önemini anlamış ve konu hakkında gerekli adımları atıyor. Coinbase ürün yöneticisi Anna Marie Clifton önümüzdeki günlerde hem android uygulamasında hem de iOS’ta gerekli güncellemelerin yapılacağını söyledi. Böylece cep telefonları üzerinden de Bitcoin pariteleri ile ilişkilendirilmiş kripto paralar işlemlere açılacak.

CoinDesk’e yaptığı açıklamada;

“Bir kripto paranın doğrudan başka bir kripto paraya dönüştürülebilir olması müşteriler için de son derece fonksiyonel. Dolayısı ile baz kripto para olarak Bitcoin’i seçerek diğer tüm kripto paralara kolaylıkla geçiş sağlama imkanı vereceğiz.”

Clifton ayrıca kripto-kripto işlemlerine başlamalarının sebebini müşterilerden gelen yoğun talebe bağladı. Kurumsal yatırımcıların daha çok belirli kripto paraları tercih ettiğini ve zaman içinde al-sata çok yönelmediklerini belirten Clifton bireysel yatırımcı için bunun geçerli olmadığını savundu.

“Bireysel yatırımcı önce Bitcoin alıyor ve ardından elindeki BTC’yi başka merkeziyetsiz uygulamalar ile takas etmek istiyor. Bu durumda önce yeniden fiat paraya sonra istediği kripto paraya yönelerek 2 kez alım-satım kesintisi ödemek zorunda kalıyor. Bu da istedikleri bir durum değil elbette.”

Bitcoin paritesi önce Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin ve 0x ile başlatılacak. Müşterilerden alınan geri bildirimler doğrultusunda diğer kripto paralar da ilerleyen zamanlarda BTC ile ilişkilendirilebilir. Clifton sözlerini şu şekilde tamamladı.

“Önümüzdeki zamanlarda daha fonksiyonel hizmetlerle müşterilerimizin karşısına çıkacağız. Bu hizmetlerimiz ülkelere göre değişen zaman aralıklarında peyderpey müşterilerimizle buluşacak.”

Coinbase hakkında daha fazlası için Tıklayın

(Tavsiye haber: Binance mı Bitfinex mi? Kapsamlı kripto borsa mukayesesi)

Kaynak

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Coinbase kripto-kripto işlemlerini başlattı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Brezilya Kripto Paraları Düzenlemeye Hazırlanıyor Hindistan’ın En Büyük Kripto Para Borsalarından Zebpay, Malta’ya Taşınıyor Uzman: Bankalar Kripto Konusunda Hevesli Ama Düzenleyicileri Bekliyorlar PayPal yöneticisi gerekçesiyle açıkladı: Bitcoin 1 milyon doları aşabilir Kriptolar Düşüşte; IMF’nin Merkez Bankalarına Dijital Para Çıkarma Baskısı 10 Bin Dolarlık Bitcoin’le Kiralık Katil Kiralayan Kadın GPS İle Takip Ediliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır