Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple Yetkilisi: XRP’nin Kullanımı Konusunda SEC Yetkililerine Eğitim Veriliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple Yetkilisi: XRP’nin Kullanımı Konusunda SEC Yetkililerine Eğitim Veriliyor
Ripple Yetkilisi: XRP’nin Kullanımı Konusunda SEC Yetkililerine Eğitim VeriliyorRipple‘ın üst düzey yöneticilerinden olan Sagar Sarbhai, yakın zamanda CNBC ile yaptığı bir röportajda, sektörde çok fazla lafı dönen ”XRP bir menkul kıymettir” konusuna ve SEC‘e değindi.

Bilindiği üzere özellikle ABD içerisinde XRP ve Ripple’a karşı açılmış bir çok toplu dava mevcut. Davayı açan kullanıcılar temel olarak XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve menkul kıymet yasalarına uymadığını iddia ederken, Ripple ise bunun tam aksini öne sürüyor. Sagar, konu ABD olduğu sürece, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun gereken kararı vereceğini ifade etti.

Sagar daha sonra Ripple’ın düzenli olarak SEC yetkilileri ile XRP’nin kullanım yönleri hakkında eğitim vermek için bir araya geldiğini açıkladı.

Dahası, Ripple XRP’nin bir menkul kıymet olmadığına inanıyor ve bunun için sebepler bile hazırlamış. Sagar XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını kanıtlamak için, firmanın sunduğu bir kaç sebebi sıraladı.

İlk olarak, bir kişi XRP’ye yatırım yaptığında, firmada herhangi bir hisse sahibi veya kar payı elde etmiyor.

İkinci olarak, Ripple ve XRP iki farklı şey ve XRP Ledger Ripple şirketi ortadan kalksa bile hayatta kalmaya devam edecek. Sagar daha sonra XRP ledger’ın açık kaynaklı olduğunu ve herkes tarafından kullanılabildiğini ifade etti.

Senenin başlarında, Ripple CEO’su XRP’nin tamamen merkeziyetsiz olduğunu ve firmanın XRP Blockchain ağının sadece %7’sini kontrol ettiğini vurgulamıştı.

Sagar daha sonra, başka ülkelerdeki yasal duruma değindi ve Tayland içerisinde ”dijital varlıklar” sıfatıyla özel bir varlık sınıfı üretildiğini belirtti. Ülke XRP’nin 6 diğer kripto para birimi ile işlem görmesine bu şekilde izin vermişti.

Sagar son olarak şunları ifade etti:

”Dürüst olmak gerekirse, bu yüzden konu hakkında çok da endişelenmiyorum.”

Ripple Yetkilisi: XRP’nin Kullanımı Konusunda SEC Yetkililerine Eğitim Veriliyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple Yetkilisi: XRP’nin Kullanımı Konusunda SEC Yetkililerine Eğitim Veriliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Avrupa Dünya’nın Kripto Merkezi Mi Oluyor? Kripto Para Piyasası Bir Anda Kızıla Büründü – Sebep Bitfinex Mi? Sirin Labs Çalışan Kadrosunun Yüzde 15’ini İşten Çıkardı Trump Çin Hükümetine Ripple (XRP) İle Cevap Veriyor Binance Cosmos (ATOM)’u listeleme kararı aldı Ethereum İçin Sıcak Ocak: Bilmeniz Gereken Üç Hard Fork ve ETH Fiyatına Etkileri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır