Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple Yetkilisi: XRP Şeriat Kanununa Oldukça Uygun

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple Yetkilisi: XRP Şeriat Kanununa Oldukça Uygun
Ripple Yetkilisi: XRP Şeriat Kanununa Oldukça Uygun

2/2


2/2


Ripple firmasının ürettiği bir kripto para birimi olan XRP, üretici firması ve Ripple’ın xRapid ürünü sayesinde uzun süredir en popüler sınır ötesi ödeme için kullanılan varlıklardan birisi haline geldi. Ripple’ın ”kardeş kripto para birimi” olarak biline Stellar da benzer özelliklere sahip olsa da, geçtiğimiz günlerde aldığı şeriat sertifikası ile XRP’ye kıyasla bir adım öne geçti denilebilir.


İlgili haber:
Stellar Lumens, Şeriat Sertifikası Alan İlk Kripto Para Birimi Oldu!

Ripple üst düzey yetkililerinden Dilip Rao, geçtiğimiz günlerde Dubai’de katıldığı bir etkinlikte, XRP’nin şeriat yasaları ile olan uyumuna dikkat çekti ve Orta Doğu’ya giriş sinyalleri verdi.

”Ripple’ın yan şirketlerinden birisi de Coil ve bu firma artık sizin ziyaret ettiğiniz siteye dakika dakika değer aktarabilmenizi sağlıyor. Abone olup abonelik ücreti ödemek veya ücretsiz giriş ile sınırlı bir bölgeyi görmelerini sağlamak yerine, görmek istedikleri kadar ödeme yapmalarını sağlayabilir veya bu kadar ödeme yapabilirsiniz.”

Rao bunun yanı sıra ödemelerin XRP ile yapılabileceğini ve bunun ”içerikleri paraya dönüştürme” konusunda bir devrim yaratabileceğini vurguladı.

XRP ve Ripple teknolojisinin Şeriat kanunları ve kuralları ile ”oldukça uyumlu” olduğuna da değinen Ripple yetkilisi, işleme  dahil olan kişilerin ve tarafların saptanabilmesi ile sorumluluk konusunda sağlanan garantilerin temel unsurlardan olduğunu ifade etti.

”Eğer bütünlüğü bozmadan milyonlarca dolarlık bir varlığı tokenleştirebilseydiniz, elinizde tek bir milyoner yerine o hissede paya sahip milyonlarca insan olurdu. Bu yöntem banka erişimi olmayanların veya bankacılık hizmeti kullanmayanların derdine çare olacak. Biz bu yüzden XRP’nin İslami finans prensipleri ile uyumlu olduğunu düşünüyoruz.”

Ripple Yetkilisi: XRP Şeriat Kanununa Oldukça Uygun isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple Yetkilisi: XRP Şeriat Kanununa Oldukça Uygun - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ledger’dan Stabil Kripto Para Hamlesi! Nasdaq: ”Bitcoin ve kripto para çöküşü devam edecek mi?” sorusuna cevap veriyor Ripple İsveç Bankası SEB ile Milyar Dolarlık XRP Transfer İşlemlerine Başlayacak!!! Dash dolandırıcılığı: Kıdemli danışman, paraları toplayıp firar etti Bitcoin ETF Onayı İçin SEC’in İstediği 4 Çözüm! Bitcoin ETF’nin Onaylanması Yıllar Alabilir: Pantera Capital CEO’su

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır