Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple Yetkilisi: Bankalar Dijital Paralardan Faydalanmaya Başlayacaklar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple Yetkilisi: Bankalar Dijital Paralardan Faydalanmaya Başlayacaklar
Ripple Yetkilisi: Bankalar Dijital Paralardan Faydalanmaya Başlayacaklar

2/2


2/2


Ripple‘ın Avrupa Satış Müdürü Ross D’arcy, geçtiğimiz günlerde Impact Fintech 2018 etkinliğine katıldı ve hem kripto para hem de Blockchain sektörleri hakkında yorumlarda bulundu.


İlgili haber:
Ripple Yetkilisi: Ripple, Blockchain ve Kripto Paralarla Günlük Sorunları Çözmek İstiyor

Geçtiğimiz gün paylaştığımız haberde D’arcy’nin Ripple hakkındaki yorumlarını aktardık. Etkinlikte konuşan D’arcy, Ripple’ın misyonunun aslında son derece basit olduğunu belirtti. D’arcy’ye göre Ripple çok karmaşık bilimsel konularla değil, günlük sorunlarla uğraşıyor:

”Ripple’ın görevi oldukça kolay, sınır ötesi ödeme işlemlerindeki sıkıntıları azaltmak. Değer değiş tokuşunu, alıp satılan eşya değişimi kadar kolay bir hale getirmek istiyoruz.”

Günümüz Teknolojileri

D’arcy katıldığı bu etkinlikte günümüzde kullanılan teknolojiler hakkında da konuştu ve bunları ciddi bir şekilde eleştirdi.

D’arcy’ye göre günümüzdeki ödeme ağlarının ciddi bir kısmı güvenlik açısından sorun yaşıyor. Dijital para sayesinde her şeyin çok daha kolay ve hızlı bir şekilde halledilebileceğini belirten D’arcy, bu bağlamda Ripple’ın xRapid ve xCurrent ürünlerini övüyor. Kendisinin yorumlarından bir kesit şu şekilde:

“Varsayalım ki Nijerya’daki biri Meksika’ya para göndermek istiyor. Bu işlemin tamamlanması için bankacılık sektöründe 400 yıldır kullanılan metotlar kullanılacak. Ripple’ın sunduğu ürünlerde ise herhangi bir kısıtlama olmuyor.”

D’arcy, Ripple’ın kullandığı teknolojinin geleneksel metotlara kıyasla çok daha iyi olduğunu düşünüyor. Ancak D’arcy’ye göre bankalar bu geleneksel metotları hemen bir kenara koyup Ripple’ı kullanmaya başlamayacaklar. Kendisinin konu hakkındaki görüşü şu şekilde:

“Kripto paralar daha fazla düzenlenmeye başladıkları zaman bankalar dijital varlıkların ne kadar kullanışlı olduğunu fark edecek, bunlardan faydalanmaya başlayacaklar. Bence bankalar bu teknolojiyi benimsemeliler.”

Ripple Yetkilisi: Bankalar Dijital Paralardan Faydalanmaya Başlayacaklar isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple Yetkilisi: Bankalar Dijital Paralardan Faydalanmaya Başlayacaklar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD’deki ilk fiziksel Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri piyasaya sürüldü Balinalar Bitcoin fiyatlarını sallamaya mı hazırlanıyor? XRP Yükseliyor! Fiyat 0.50 Doları Geçti ve Artmaya Devam Ediyor Bitcoin, ETH, XRP İvmelendi; Bu Altcoin ise Yüzde 80 Sıçradı! Sequoia India, ”Sahte Haberler” İle Mücadele Eden Startup’a 3 Milyon Dolar Fon Topladı! Teksas Eyaleti Sabitkoinleri ‘Para’ Olarak Sınıflandırmayı Düşünüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır