Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple XRP Neden Fiyat Çıkışını Sürdüremedi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple XRP Neden Fiyat Çıkışını Sürdüremedi?
Ripple XRP Neden Fiyat Çıkışını Sürdüremedi?


Ripple XRP neden geçtiğimiz ay patlama yaptı ama devamını getiremedi? Çok güzel bir ivme yakalayan Ripple XRP ne yazık ki aynı hareketi devam ettiremedi. Bu yazımızda Ripple XRP’nin gelişen hareketini inceleyeceğiz.

Ripple XRP Neden Başarısını Devam Ettiremedi?Ripple XRP neden istikrar gösteremiyor? Ripple XRP son 24 saat içinde %0.02 bir değer kaybı daha yaşadı. Son zamanlarda bu sık sık gerçekleşiyor, peki ama neden. Ripple pek çok mali kurumla işbirliği yaparak, blockchain projesini başlatmış ve sınır ötesi ödemelerde kullanmıştı. Bu uygulamadan sonra da epey yüksek bir başarı elde etmişti. Özellikle Eylül ayı Ripple’ın muhteşem çıkışına sahne oldu. Tüm piyasa tel tel dökülürken Ripple %70 civarında değer kazandı. Bunun en önemli tetikleyicisi Amerika’nın dev bankası PNC ile ortaklık başlatmasıydı. Bir diğeri ise xRapid uygulamasını başlatacağını duyurarak, bankaların XRP’yi sınır ötesi işlemlerde kullanmasını sağlayacağını ilan etmesiydi.

Ayrıca Ripple bu atılımdan önce Ortadoğu ve Hindistan’da önemli ortaklılar da gerçekleştirmişti. Bu ortaklıklar ve xRApid, bir konferansta eski Amerika Başkanı Bill Cinton tarafından da dile getirilince XRP’ye çok büyük bir rağbet olmuştu. XRP’ye çok yüklü miktarda yatırımlar yapıldı o sıralarda.


xRapid’in Başlaması ve Piyasaya EtkisixRapid’in durgun piyasaya bir hareket getirmesi beklenirken tam tersi gerçekleşti ve XRP, xRapid’in başladığı daha ilk hafta % 16 değer kaybı yaşadı. Bu duruma pek çok faktör neden oluyor. Aşağıda kısaca değinmeye çalışalım

Xrapid’e Rağmen Neden Ripple Değer Kaybetti?Ripple ciddi oranda değer kazandığı zaman, bir dereceye kadar etkili olsa da asıl neden bankalar değil. Aslında şu anki ortakların profili ve statüsü pek çok yatırımcıyı çekti. MercuryFX, Cuallix ve Catalyst Corporate Federal Credit Union gibi ortaklara sahip olmak Ripple için bir ayrıcalık oldu ve pek çok yatırımcıyı çekmiş oldu.

Bu başarılarla birlikte, vaad ettiklerini yapabilecek mi diye gerçek dünyada test edilirken, henüz Ripplenet , xRapid büyük oyuncular tarafında tam anlamıyla kabul görmüş ve desteklenmiş değil.

Dahası, eski Başkan Bill Clinton’ın, kripto paranın hedefinin finans sektörünün geleceği olduğu yönündeki konuşması pek de ikna edici değildi. Konuşmasında daha çok kripto paranın şu anki kullanımına değindi. Parasal işlemlerin geleceğinde kripto paranın rolü hakkında pek bir şey söylemedi. Bu yaklaşım yatırımcılar arasında umutsuzluğa yol açmış olabilir.

Yine de söylemek gerekirse bu projenin başarısı zaman içinde kanıtlanacak. Şu anda kötü bir dönem geçiren proje zamanla daha çok mali kurumla ortaklık yapar ve onlar tarafından kullanılırsa Ripple’a yatırımlar artacaktır.

Ripple fiyatları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple XRP Neden Fiyat Çıkışını Sürdüremedi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Zengin Y Kuşağının 4’te 1’i Kripto Para Yatırımı Yaparken, Yüzde 31’lik Kısmı İse ”İlgi Duyuyor” İsviçre Merkezli SIX Group, Ethereum ETP’sini Trade’e Açtı İran, ABD Yaptırımlarına Rağmen Kripto Para ile Ticarete Devam Ediyor Weiss Ratings, En Riskli 10 Kripto Parayı Paylaştı Enpara Beklenen Açıklamayı Yaptı Craig Wright “Bitcoin Anarşist Olmamalı” Dedi, Wikileaks’ten Cevap Gecikmedi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır