Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple ve XRP’ye Karşı Bitcoin ile Ether – Çin’e Karşı ABD! Kripto Paralar Politik Araç Olarak Mı Kullanılacak?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple ve XRP’ye Karşı Bitcoin ile Ether – Çin’e Karşı ABD! Kripto Paralar Politik Araç Olarak Mı Kullanılacak?
Ripple ve XRP’ye Karşı Bitcoin ile Ether –  Çin’e Karşı ABD! Kripto Paralar Politik Araç Olarak Mı Kullanılacak?

2/2


2/2


Çin, sahip olduğu Bitmain ve Bitwei gibi önemli madencilik firmaları ile, neredeyse kripto para piyasasının oluştuğu tarihlerden beri kripto para madenciliği endüstrisinin zirvesinde yer almakta. Bu sebepten ötürü Çin’in Bitcoin üstündeki egemenliği ciddi boyutlara ulaşıp, ABD gibi en büyük rakipleri için acil durum sinyalleri oluşturmaya başladı. Konu hakkında su yüzüne çıkan bir çok haberde, Trump yönetiminin Çin’in BTC egemenliğine rakip XRP’yi destekleyebilecekleri belirtilmekte.


İlgili haber:
Ripple Yetkilileri Trump Yönetimi İle Buluştu ve Projeyi Tanıttı

Bugün sabah saatlerinde yayınladığımız bir haberde de belirttiğimiz üzre, Ripple‘ın baş stratejisti ve piyasa uzmanı Cory Johnson, Beyaz Saray yetkilileri ile çoktan görüşme sağladı bile. Johnson kripto odaklı bir haber kanalı olan Breaker’a verdiği demeçte, XRP’nin sahip olduğu iki özellik ile çoktan başa oynamaya başladığını vurgulamıştı. XRP herhangi bir madencilik gerektirmediği ve aynı zamanda çevreci olduğu için, bir çok kurum tarafından öne çıkarılmakta.

Johnson bunun yanı sıra Beyaz Saray’ın XRP hakkındaki düşüncelerini de şöyle ifade etti:

”Özellikle Beyaz Saray Bitcoin madenciliğinin %80’inin Çin kaynaklı olması ve yine Ether madenciliğinin çoğunluğunun Çin kaynaklı olması konularının ne anlama geldiği hakkında düşünüyor gibi gözükmekte.”

Bilindiği üzre geçtiğimiz aylarda iyice kızışan ve zirve yapan Çin – ABD gerilimi, konu kripto para birimleri olunca pek de zarar veren türden bir gerilim olmayabilir. Bunun temel nedeni ise iki hükümetin de söz konusu lider kripto para birimlerini geliştirmek adına verecekleri destek, aslında bütün kripto para piyasası için devasa bir likidite sağlayabilir.

Ripple ve XRP’ye Karşı Bitcoin ile Ether – Çin’e Karşı ABD! Kripto Paralar Politik Araç Olarak Mı Kullanılacak? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple ve XRP’ye Karşı Bitcoin ile Ether – Çin’e Karşı ABD! Kripto Paralar Politik Araç Olarak Mı Kullanılacak? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Craig Wright: Bitcoin, Bir Kripto Para Değil Yeni Zelanda Hükümetinin Bitcoin Firmasına Yaptığı 315.000 Dolarlık Destek, Eleştirilere Neden Oldu Peter Brandt’in Bitcoin fiyatı için kötü haberleri var JPMorgan, ETH Blockchain üzerindeki ödeme mekanizmasını geliştirmeye devam ediyor İddia: QuadrigaCX, Kanada’nın Finansal Regülatörü Tarafından Denetlenmiyordu! 24 Saatte Yüzde 14 Kayıp Yaşayan Kripto Para Hangisi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır