Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple, Türkiye Finans Katılım Bankasının Üst Kuruluşu National Commercial Bank İle Anlaştı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple, Türkiye Finans Katılım Bankasının Üst Kuruluşu National Commercial Bank İle Anlaştı!
Ripple, Türkiye Finans Katılım Bankasının Üst Kuruluşu National Commercial Bank İle Anlaştı!

© Reuters.  © Reuters.

Ripple sahip olduğu teknoloji ve alt yapı sayesinde bankaların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Firmanın en son ortaklık duyurusu ise, dolaylı olarak Türkiye, direkt olarak ise Suudi Arabistan topraklarından geldi. Yeni ortaklık Ripple’ın Suudi Arabistan içerisinde hizmetlerini çok daha fazla yaymaya başladığının da bir göstergesi.

NCB veya National Commercial Bank, Suudi Arabistan içerisinde kurulan ilk bankaydı ve şu an da Orta Doğu bölgesindeki en büyük finansal kurumlardan bir tanesi. Firmanı alt kuruluşlarından bir tanesi de Türkiye Finans Katılım Bankası. NCB dünya çapında 5.4 milyondan daha fazla kullanıcıya sahip.

Ripple yaptığı açıklamada NCB’nin RippleNet‘e katılma hamlesinin, Suudi Arabistan Mali Otoritesinin Ripple’ın sınır ötesi ödemeler için sunduğu xCurrent ürününü denedikten sonra geldiğini vurguladı. Firma aynı zamanda bu yeni girişim ve ortaklık ile, NCB’nin Kuzey Amerika ve Asya ile bağlantı kurabileceğini ve bu sayede banka için en ”kritik” ödeme koridorlarına daha iyi hakim olabileceğini ifade etti.

SWIFT gibi mevcut finansal sistemler halihazırda belirli ödeme koridorlarında etkin olarak çalışsa da, Ripple’ın hedeflediği şey gözden kaçırılmış ülkelere ulaşmak ve daha sonra SWIFT’i tahtından etmek. Dahası, bir çok uzman, Ripple’ın şu an sahip olduğu xCurrent sistemini daha da geliştirmesi ile, neredeyse bütün bankalar tarafından kullanılma potansiyeli olduğunu düşünüyor.

Şimdilik ortaklık NCB ve Ripple arasında gerçekleşmiş olsa da, ilerleyen günlerde Türkiye Finans Katılım Bankasından bu yönde bir girişim yapılıp yapılmayacağını bekleyip göreceğiz.

Ripple, Türkiye Finans Katılım Bankasının Üst Kuruluşu National Commercial Bank İle Anlaştı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple, Türkiye Finans Katılım Bankasının Üst Kuruluşu National Commercial Bank İle Anlaştı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin kümülatif işlem ücretlerinde 1 milyar dolara ulaştı Morgan Stanley yöneticilerinden Bitcoin öngörüsü Bu gelişme Bitcoin boğa piyasasının katalizörü olabilir Kraken’ın kararı Bitcoin Cash topluluğunda infiale sebep oldu Japonya Finansal Denetçisi, Hacklenen Kripto Para Borsasının ”Cezasını Kesti” İddia: Çılgın Milyarder Tüm Bitcoin’lerin Yüzde 25’ini Almak İçin Talimat Verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır