Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple, R3 Yazılım Şirketinin Merkezsiz Ödeme Sistemine Ekleniyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple, R3 Yazılım Şirketinin Merkezsiz Ödeme Sistemine Ekleniyor
Ripple, R3 Yazılım Şirketinin Merkezsiz Ödeme Sistemine Ekleniyor

© Reuters.  Ripple, R3 Yazılım Şirketinin Merkezsiz Ödeme Sistemine Ekleniyor© Reuters. Ripple, R3 Yazılım Şirketinin Merkezsiz Ödeme Sistemine Ekleniyor

Blockchain yazılım şirketi R3, rakibi olan Ripple şirketinin kripto parası olan XRP’nin, bugünkü yeni bir ödeme planı platformu olan Finextra’da desteklenen ilk kripto para olacağını açıkladı.

İsmini Corda Settler’dan alan yeni, açık kaynak kodlu, Corda tabanlı merkezi olmayan uygulama (CorDapp), Corda blok zincirinde yükseltilen ödeme yükümlülüklerinin, kripto para birimlerini ya da varlıklarını destekleyen herhangi bir paralel ödeme rayı üzerinden, ya da kriptografik ödeme kanıtı sağlayabilen herhangi bir geleneksel ödeme rayı üzerinden ödenmesine izin verdiğini bildirdi. “Ödeme rayı”, bir ödeme platformuna veya bir ödeme yapandan diğerine (bir alacaklıya) para transfer edilmesini sağlayan ağın terimidir.

CorDapp’ın gelecekteki bir versiyonun, ertelenmiş net anlaşmanın yanı sıra gerçek zamanlı brüt ödemeleri de destekleyeceği söyleniyor.

R3’ün Baş Teknik Sorumlusu Richard Gendal Brown şunları söyledi:

“Corda Settler’ın ve ilk çözüm mekanizması olarak XRP’ye desteğini göstermesi, dünyanın en etkili kripto ve blok zinciri topluluklarının ikisinin birlikte yürütebileceği güçlü ekosistemlerin, nasıl birlikte çalışabileceğini gösterecek olan önemli bir adımdır.”

Gendal Brown’ın R3 ve XRP’nin işbirliğindeki olumlu gelişmeye olan katkısı, bu Eylül’de sona erecek olan Ripple Labs ve R3 Konsorsiyumu arasında karşılıklı olarak anlaşmaya varılmış bir anlaşmaya dair yıl boyu süren bir hukuk anlaşmazlığına işaret ediyor.

Gendal Brown, iki endüstri devi arasındaki işbirliğinin, dijital varlıkların para transfer etmek ve ödeme yapmak için ne kadar yaygın kabul edildiğini ve kullanıldığını gösteren bir sonraki mantıklı adım olduğunu ekledi.

XRP, basın zamanından bu yana, kasvetli olan kripto piyasasında kayıplara uğruyor. Gün içinde %4, son 30 günde %26’lık kayıp gören XRP, şuan için 0.34 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ayrıca dün, Brezilya’nın en büyük özel bankası, bu hafta, küçük krediler için Corda tabanlı bir platform oluşturmak üzere Birleşik Krallık Bankası Standard Chartered ile ortaklık kurdu.

Bu ay ise, SBI Ripple Asia, Corda platformunu kullanarak dolandırıcılıkla mücadele etmek için Japonya Ödeme Kartı Konsorsiyumu ile ortak bir konsept (PoC) kanıtı açıkladı.

Ripple, R3 Yazılım Şirketinin Merkezsiz Ödeme Sistemine Ekleniyor isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple, R3 Yazılım Şirketinin Merkezsiz Ödeme Sistemine Ekleniyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Mt.Gox kayyumu sivil rehabilitasyon talep süresini uzatmak istiyor Bitcoin 400 Bin Dolar Olacak Diyen CEO: Bitcoin Her Portföyde Olmalı Invesco Blockchain ETF’si Londra Borsası’nda İşlem Görmeye Başladı Kripto Para Analisti: Ethereum’un Yeniden Yükselmesi İçin ‘Söğüşlenecek’ Birilerine İhtiyaç Var Tayland Gelir İdaresi Departmanı Vergi Kaçakçılığına Karşı Blockchain Kullanacak ‘Kovulan’ Bitmain Çalışanları, Yeni Bir Blockchain Startup’ı Kuruyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır