Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple Ödeme Ağı Güçlenmesine Rağmen XRP Neden Yükselmiyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple Ödeme Ağı Güçlenmesine Rağmen XRP Neden Yükselmiyor?
Ripple Ödeme Ağı Güçlenmesine Rağmen XRP Neden Yükselmiyor?

© Reuters.  © Reuters.

XRP neden yükselmiyor? Herkes bu sorunun cevabını merak ediyor. Her geçen gün yeni bir güncellemeyle ödeme ağını güçlendiren ve bankalarla yeni anlaşmalara imza atan Ripple bir türlü yükselmiyor. XRP’de yükseliş beklenirken 7 Ekimden beri 0.50 $’ın altında işlem görüyor.

Ripple Güncellemelerle Ağını Güçlendirirken XRP Neden Yükselmiyor?Son zamanlarda, piyasaya genel olarak yatay hareketler hakim olsa da bazı para birimlerinin geleceği umut vericidir. Umut vadeden projelerden birisi de XRP’dir. Asıl amacı bankalar ve müşteriler arasındaki ödemeleri kolaylaştırmak olan ripple, şu sıralar bu ödeme süreçlerini olabildiğince hızlı ve masrafsız hale getirdi.

XRP her geçen gün büyük şirketleri ve bankaları kendi tarafına çekiyor. Ve bir dizi yeni araçla birlikte xRapid’i piyasaya sürerek XRP’nin sürekli olarak büyüdüğüne şahit oluyoruz. Ripple (XRP) sınır ötesi ödeme ekosistemi konusunda beklentilerin çok daha ötesine geçti. Şu anda, büyük bankalar işlem maliyetini azaltmak ve işlemlerin hızını artırmak için ödemelerinde Ripple araçlarını kullanmaya başladı.

Tüm bunlara rağmen, XRP’nin fiyatı bir süredir 0.46 $ civarında seyretmeye devam ediyor, ancak beklentilerin aksine 0,50 seviyesine yükseliş bir türlü gerçekleşmiyor. XRP en son 6 Ekimde 0.51’$ dan işlem görmüştü. Ripple ödeme ağını güçlendirmek için sürekli güncellemeler yapmasına rağmen XRP neden yükselmiyor?

XRP Fiyatı Direnci Kıramayabilir!Görünüşe göre bir çok kripto paranın değeri çok uzun bir süredir baskı altında. Aslında bu baskı, Bitcoin‘inden beklenen atağın gelmemesinden kaynaklanıyor. Bitcoin’in düşük performansı altcoinlere gösterilen ilginin de azalmasına neden oluyor. Bu durum piyasayı çok sıkıcı ve durgun bir hale getirdi. Hatta piyasayı hareketlendirecek bir momentum yakın zamanda oluşacak gibi de görünmüyor.

Birkaç hafta boyunca, XRP fiyatının tekrar 0,50 dolara ulaşıp yeni bir destek seviyesi oluşturması bekleniyordu. Ancak şu ana kadar bu gerçekleşmedi. Yukarı yönlü trend beklenirken, hafif düşüş eğilimli yatay yönlü hareketler devam etti. Hatta yazının yayımlandığı sırada, XRP 0.441158 $’den işlem görüyordu. Aslında, XRP’nin bu düşük değeri görmesi için bir sebep yok. Şaşırtıcı bir şekilde, son birkaç günde sirkülasyondaki para miktarında birkaç yüz bin XRP’lik artış dahi görüldü.

Sosyal medyaya baktığımızda, yatırımcısının Ripple’ın teknolojisine yoğun ilgi gösterdiği anlaşılıyor. NAB ve Westpac’in artık projenin küresel ödeme ağının bir parçası olması çok önemli bir gelişmedir. Bu, Ripple’in birçok alanda doğru hamleler gerçekleştirdiğini gösteriyor. Bu, XRP değerini doğrudan etkilemeyebilir, ancak yine de bu gelişmeler çok kritik bir dönüm noktasına işaret ediyor.

Yatırımcıların XRP’ye İlgisi Giderek Artıyor!Her ay büyük bir gelişmeyi duyurmak için açıklama yapan Ripple’in gösterisinden biraz yorulanlar olsa da çoğu para biriminin aylar boyunca duyuracak bir gelişmesi bile olmuyor. Ripple’da işler diğer projelerden farklı bir şekilde yürüyor. Sürekli yeni araçlar ve yeni şirketlerin ekosistemine katılması Ripple’ı daha cazip hale getiriyor.

Daha spekülatif bir habere göre, bazı yatırımcıların XRP’ye ilgisi giderek artıyor. Bu artan ilgi şimdilik fiyat değişikliğine neden olmasa da, Ripple için yükselen bir patern söz konusudur. Yükselişin birkaç hafta boyunca neden gerçekleşmediğini irdelersek, bu sessizlik ani bir yükselişin habercisi olabilir.

Şu anda zaman XRP lehine işliyor. XRP ile ilgili olumlu gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ticaret hacmi, bir süredir çok güçlü bir şekilde işliyor. Bu para birimi, yatırımcılar ve spekülatörlerin hala ilgi odağında. Yakın bir zamanda piyasanın üstündeki baskının kalkması ve piyasaya tekrar yükseliş trendinin hakim olması bekleniyor. Bu durum en çok hangi kriptolara yarayacak hep birlikte göreceğiz.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple Ödeme Ağı Güçlenmesine Rağmen XRP Neden Yükselmiyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Cardano 11% oranında yükseldi Popüler Bitcoin Borsası, Güçlü Altcoin’i Platformuna Ekledi Çin Hükümeti, Malezya’da Bir Blockchain Şehri Kurma Çalışmasını Destekliyor Ripple Yöneticisi: Yapacağımız Şeyler ile, Paranın Transfer Metodunu Değiştireceğiz Messari CEO’su: Ethereum’da PoS Geçişi Zaman Alacak Wall Street’teki Kurumsal Yatırımcıyı Sektöre Çekmek İçin Çalışmalar Sürüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır