Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple Labs XRP Satışında Rekor Kırdı 400 Milyon Dolar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple Labs XRP Satışında Rekor Kırdı 400 Milyon Dolar
Ripple Labs XRP Satışında Rekor Kırdı 400 Milyon Dolar

© Reuters.  © Reuters.

Ripple Labs XRP satışında rekor kırdı. Bu yıl ki toplam hasılat 400 milyon dolara ulaştı. Şirket, bu parayı yeni projelerin altyapı çalışmalarında kullanmayı hedefliyor. Peki bu rekor Ripple XRP meraklıları için ne anlam ifade ediyor?

Ripple Labs XRP Satışında Kendini Aştı

Ripple Labs Inc. bugün, XRP meraklılarını heycanlandıran bir duyuru yaptı. Şirket, 2018’in 3. çeyreğinde 163 milyon dolarlık XRP sattıklarını duyurdu. Bu satışla yıllık XRP satışı 400 milyon doları aşmış oldu.

Üçüncü çeyrek de yapılan bu satışla beraber, 2018, Ripple için şimdiye kadar ki en fazla satış yapılan yıl olarak tarihteki yerini aldı.

Şirket, 2018’in ilk çeyreğinde, 16 milyonu borsalarda olmak üzere toplamda 100 milyon dolarlık XRP satışı gerçekleştirdi.

Yılın ikinci çeyreğinde işler yine istedikleri gibi gitti ve 57 milyon doları borsalarda satılmak üzere toplam 140 milyon dolarlık XRP satıldı.

Peki Ripple Labs Bu XRP’leri Nasıl Elde Ediyor?Bildiğiniz gibi kripto paralar madencilik diye tabir edilen bir sistem sayesinde oluşturulmaktadırlar. Ripple Labs’da sattığı XRP’lerin çoğunu bu yolla elde ediyor. Ripple Labs, mevcut pazardaki XRP adedinin, hala kilit altında ve kazılmayı bekleyen XRP miktarından çok daha az olduğunu belirtiyor. Çünkü hali hazırda hala kazılmayı bekleyen 55 milyar adet XRP var.

Ripple Labs Inc. GeliştirmeleriRipple Labs kendini hergün yenilemeye devam ediyor. Sonuçta bu sektör hiç uyumayan 7/24 işleyen bir sistem. Ripple Labs’da bunu farkında ve geliştiricileri kendine çekebilmek için gayet cesur hareketlerde bulunuyor. Şirketin, geliştiricilere ne kadar para ödediğini tam olarak bilmiyoruz sadece elimizde bazı çalışanlardan aldığımız bilgiler var. Ripple Labs’ın baş kriptograflarından (geliştirici) olan David Schwartz;

”Aslında böyle bir açıklama yapmak benim haddime değil, fakat şunu söylemek istiyorum. Ripple Labs gerçekten kripto paraların değerini herkesten iyi anlamış. Bu sebeple de, sektörün lideri olabilmek için geliştiricilere yani bizlere, başka yerde kazanamayacağımız kadar iyi tekliflerde bulunuyorlar. En son, yıl başında yeni bir geliştiriciyi şirket bünyesine katabilmek için 1 milyon dalarlık bir teklifte bulunduklarını biliyorum.”

Sonuç OlarakRipple Labs Inc. için artık zengin bir şirket olarak bahsedebiliriz. Ve kazandıkları bu parayı da, ölü yatırımlar yerine, şirketi çok daha ilerleye taşıyabilecek ve kendilerine çok daha fazlasını kazandırabilecek olan, geliştiricilere ve kodlayıcılara harcamaktan geri durmuyorlar.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple Labs XRP Satışında Rekor Kırdı 400 Milyon Dolar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Araştırma Ekibi Bitcoin Cüzdanlarındaki Güvenlik Açıklarını Gösterdi, Trezor Yazılım Güncellemesi Sözü Verdi Justin Sun’un 20 Milyon Dolar ve Tesla Araç Dağıttığı Kampanyası Eleştirilerin Hedefi Oldu! Finans Uzmanlarının Uzun Vadede Bitcoin Fiyat Tahmini 17.523 Dolar Coincheck Borsasının Sahibi Monex Group Uyardı: Taklitçilere Karşı Dikkatli Olun! Factom durdurulamıyor – Yüzde 38 artışla dikkatleri üzerine çekti Balinalar Bitcoin’e Dipten Yüklü Alım Emirleri Koyuyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır