Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple karşısında kendini ezdirmeyen tek kripto para..!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple karşısında kendini ezdirmeyen tek kripto para..!
Ripple karşısında kendini ezdirmeyen tek kripto para..!

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para piyasasının en rekabetçi para birimleri hangileri sorusuyla karşılaşsam kesinlikle cevabım Ripple ve Stellar olurdu. Son düşüşte de ortaya çıkan tablo bize Ripple karşısında kendini ezdirmeyen tek kripto para biriminin Stellar olduğunu gösteriyor.

Ripple karşısında kendini ezdirmeyen tek kripto para, Stellar!Stellar ve Ripple iki eski rakip.. Eskiye dayanan bu rekabet bazen kendini daha iyi gösteriyor. Sadece sıralamada değil aynı zamanda kripto topluluğunun arasında da rekabet devam ediyor. Bazıları XLM’nin geleceğin finans para birimi olacağını iddia ederken diğerleri de XRP’nin pazardaki boşluğu dolduracağını iddia ediyorlar.

İki tarafında haklılık payı var. Mevcut tabloya baktığımızda, bu iki Amerikan şirketinin finans dünyasını kapmak için yarıştığını görebilirsiniz. Ripple, bankalar ile anlaşma yaparak şu an önde görülse de Stellar direk Merkez Bankalarıyla anlaşma yaparak işi baştan çözme stratejisi izliyor.

Ripple şirketi, kripto topluluğunda pazarlama konusunda en uzman kadroya sahip olduğu bir gerçek. Ancak, Stellar’ın ardında IBM (NYSE:IBM) gibi devlerin yer aldığı gerçeğini göz önünde bulundurmakta yarar var.

Kripto para listesine baktığımızda ilk 10 kripto içerisinde en büyük artışın XRP’ye ait olduğunu görüyoruz. Haberi hazırlarken, XRP/USD paritesi son 24 saatte %6.69 artış yakalarken, rakibi XLM/USD paritesi son 24 saatte %4.48 artış yakalayarak, XRP’nin peşini bırakmadığına şahit oluyoruz.

XRP/USD 1 saatlik fiyat grafiği XRPUSD 1saatlik fiyat grafiğiİki kripto para birimi de Bitcoin Cash hard fork‘unun sebep olduğu düşüşün izlerini siliyor. Ayrıca bu iki rakip de haftalık düşüş çizgisini kırmış durumdalar. Ki bu durum, eğer piyasalarda yine kötü sürpriz olmazsa önümüzdeki günler için bu iki para biriminde artışın devam edeceğini gösteriyor.

XLM/USD 1 saatlik fiyat grafiği XLMUSD 1 saatlik grafiğiHer ne kadar merkezi ve madenciliği yapılmayan para birimleri Bitcoin’in manifestosuna aykırı olsa da, yatırımcı cebine giren paraya bakıyor.

Bu yüzden özellikle ABD merkezli projeler zaten geleneksel pazarlamadaki uzmanlıkları sebebiyle yatrımcısının yüzünü güldürüyor.

Belki de ABD şimdiden çökmekte olan finans sisteminin önlemini almak adına ABD uzantılı kripto para projelerinin topluluğa hisssettirmeden önünü açıyordur kim bilebilir?

Gelelim günün sorusuna: Ripple ile Stellar’a Ronaldo ve Messi’yi eşleştirmeye çalışsaydınız cevabınız nasıl olurdu, yorumlarınızı bekliyoruz!

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple karşısında kendini ezdirmeyen tek kripto para..! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitmain’den Bir IPO Denemesi Daha Binance US günlük hacimde ilk kez 10 milyon doları aştı Jack Ma: Blockchain imalat endüstrisini değiştirmedikçe anlamsızdır! Bir Çek Cumhuriyeti Bankası, Banka Hesabından Kripto Para Alım Satımının Önünü Açtı Sıcak Gelişme: CBOE Bitcoin ETF Başvurusunu Yineledi! Şant Manukyan, Bitcoin ve Ripple’ı değerlendirdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır