Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple Başkanı Chris Larsen ”Silikon Vadisi Bitcoin ve Kripto Para Gemisini Kaçırdı.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple Başkanı Chris Larsen ”Silikon Vadisi Bitcoin ve Kripto Para Gemisini Kaçırdı.”
Ripple Başkanı Chris Larsen ”Silikon Vadisi Bitcoin ve Kripto Para Gemisini Kaçırdı.”

© Reuters.  © Reuters.

Ripple Başkanı Chris Larsen, ”Silikon Vadisi, Bitcoin ve kripto para gemisini kaçırdığı dedi. Core Innovation Capital’in Kurucusu ve Yönetici Ortağı Arjan Schütte ile son derece aydınlatıcı bir konuşma yaptı.

Silikon Vadisi, Bitcoin ve kripto para gemisini Kaçırdı mı?

Çarşamba günü Ripple‘ın resmi sayfasında yayınlanan makalede daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu makalede Money 2020 konferansında görüşülen, ödemeler, fintech ve finansal hizmetler sektöründeki gelişmelerede yer veriliyor.

Larsen Silikon Vadisi’nin eski cazibesini kaybettiği çeşitli bozulmaların olduğunu söylüyor. Dijital varlıkların düzenlenmesi ve değer internetinin inşası için ne anlama geldiği konusunda fikirlerini paylaştı.

İnovasyon Üzerine GörüşlerBlockchain teknolojinin geliştirme konusundaki görüşünü şu şekilde açıklıyor Larsen,

“iyi yapmak ile kötü yapmayı istememek arasında bir fark var” dedi.

Konuşmasını detaylandırdığında ise, ortaya çıkan yeni teknolojilerin, göz korkutu olabilceğine değindi. Bu durum, toplumun bazı kesimlerini rahatsız edebilir görüşünü ileri sürdü.

Larsen açıklamaya şöyle devam etti:

Elbette bu ‘techlash’ durumu. Silikon Vadisi Bitcoin ve kripto para gemisini kaçırdı. Daha önce çok hızlı hareket eden yapı, bugün yazılımcılarını birer birer kaybediyor.

Techlash: içerisinden geçtiğimiz teknoloji devriminin yarattığı olumsuzluklara bağlı olarak ortaya çıkan, düzenleme ihtiyacına ve sınırlandırıcı -belki biraz da gerici- yaklaşıma vurgu yapan bir olgu. bir tarafta muhafazakar düşünce ve hatta uç bir örnek olarak matbaa düşmanlığı diğer tarafta korunması gereken insan hak ve hürriyetleri, kamu düzeninin yanı sıra vergilendirilmemiş devasa kazançlar. Özellikle The Economist dergisinin kullandığı bir kavram.

Orta Yolu Bulmanın Önemi

Larsen, teknoloji firmalarının inovasyona odaklanmaları gerektiğine inanırken, empati kurmayı ihmal etmemeleri gerektiğine söylüyor. Larsen’in kurduğu tüm şirketlere yerleşmiş olan bu felsefe. Kapsayıcı bir yaklaşıma ve topluma geri verme becerisine duyulan ihtiyaçtan bahsetmişken, şirketin yardım kolu olan Ripple for Good örneğini gösteriyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple Başkanı Chris Larsen ”Silikon Vadisi Bitcoin ve Kripto Para Gemisini Kaçırdı.” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sözde Bitcoin Dolandırıcılığı Yüzünden Miami Havaalanında Bomba Tehditi Bitcoin yüzde 10 düştü – Olayın perde arkası nedir? Yeni Ripple duyurusu, XRP rallisinin sinyalini veriyor! Bitcoin 5 Bin 100 Doların Üstünde Seyrediyor, Piyasa İyi Durumda Florida Şehri, Çalınan Verileri için Hacker’lara 65 Bitcoin Ödeyecek! Sektöre girer girmez ilk 10’da yer alacak TON tokenı piyasayı altüst edecek!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır