Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple ile Akbank Üzerinden Para Transferi Yapmak Gerçek Oldu!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple ile Akbank Üzerinden Para Transferi Yapmak Gerçek Oldu!
Ripple ile Akbank Üzerinden Para Transferi Yapmak Gerçek Oldu!2018 yılında birden fazla defa ünlü blockchain tabanlı para transfer firması Ripple ile anılan Akbank, sonunda bu konuda somut bir adım attı ve Türk kullanıcılar ile Ripple hizmetini buluşturdu. Banka, 22 Aralık tarihinde yaptığı güncelleme ile, müşterilerin Ripple ağını kullanarak hızlı ve kolay para transferi yapabilmesini mümkün kıldı ancak şu an deneme aşamasında olan uygulama, ülke konusunda sınırlı bir seçeneğe sahip.

Uygulama şu an için sadece Santander (MC:SAN) ile para transferi yapılmasına izin verse ve bunu sadece sterlin ile mümkün kılsa da, yapılan gelişme Türk bankacılık sektörü için ciddi bir öneme sahip. Devasa bir kripto para topluluğuna sahip olmasına rağmen hem blockchain hem de kripto para birimleri konusunda somut ve yenilikçi adımlar atmanın eksikliğini yaşayan Türkiye, Akbank ile başlayan bu yeniliğin devamını getirebilir ve bankacılık sektöründeki rekabet Türk kripto para ve blockchain topluluğu için olumlu olabilir.

Akbank’ın ilerleyen günlerde hangi ülkelere Ripple tabanlı para transferi hizmeti vereceği kesin olarak bilinmese de, 2018 yılında AkÖde uygulaması tabanlı BDDK’dan  ödeme hizmeti sunmak ve elektronik para ihraç etmek adına izin de alması, ilerleyen günlerde bankadan çok yenilikçi bir hamle görebileceğimizin kanıtı.

XRP’nin arkasındaki firma olarak da bilinen Ripple, şu sıralar XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını kanıtlama çabasında ancak yine de Ripple ile olan herhangi bir gelişme, direkt olarak XRP fiyatını etkiliyor ve yaşanan bu gibi olumlu gelişmeler XRP’nin fiyatının yükselmesini sağlıyor. Yine de davanın nasıl sonuçlanacağı ABD yargısının kararına bağlı.

Ripple ile Akbank Üzerinden Para Transferi Yapmak Gerçek Oldu! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple ile Akbank Üzerinden Para Transferi Yapmak Gerçek Oldu! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

McAfee, Bitcoin için 1 milyon tahmininde geri adım attı İngiltere’de Kripto Para Girişimlerine Rekor Yatırım YouTube’un Bitcoin yasağına Kim Dotcom yorumu: Daha fazlasına hazır olun Kripto Paralarla Fidye İsteyen İnsan Kaçakçılarının Sayısında Artış Var Opera Touch! dApps ve Kripto Para Cüzdanı Bulunan Tarayıcı Tanıtıldı Bitcoin, Ethereum ve Ripple’dan hangisi çöküş ya da ralli yolunda? Analistler cevaplıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır