Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Yükseliyor; Tayland Dijital Döviz Kurunu Değerlendiriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Yükseliyor; Tayland Dijital Döviz Kurunu Değerlendiriyor
Bitcoin Yükseliyor; Tayland Dijital Döviz Kurunu Değerlendiriyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin Salı günü daha yüksekti, kripto paralar geçen haftanın düşük değerlerinden iyileşti.

Bitcoin %3,45 artarak 6.583,50 dolardan işlem gördü.

Kripto paralar genel olarak yükselirken, Pazartesi günü 250 milyar dolar olan toplam piyasa sermayelendirmesinde dijital döviz kapasitesi, bu haberi yazarken, 270 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %4,44 artışla 471,17 dolara yükseldi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan Ripple, %7,54 değer kazanarak 0,49625 dolar olurken, Litecoin %6,88 artarak 86,144 dolar oldu.

Yine de, Bitcoin Aralık ayında 20.000 dolar yakınındaki yüksek seviyeden %70’den fazla düşüş yaşadı ve daha fazla dijital para değersizleşti. Dijital paralar son haftalarda, güvenlik ve düzenleyici endişeler üzerine artan endişeler arasında değer kaybetmişti.

İlk halka arzın (ICOs) başladığı zamandan beri 800 üzerinde para yok oldu. Yeni dövizler, yatırımcılara yeni bir para öneren girişimler tarafından oluşturulur. CoinSchedule’a göre şirketler ICOs kanalıyla 2018 yılında şimdiye kadar, 2017’deki 3,8 milyar dolara kıyasla, 11,9 milyar dolar artış yaşadı.

Diğer gelişmelerde, 3 milyondan fazla insan, Çin’deki hükümet yasağına rağmen Bitcoin’i ellerinde tutabiliyor. Çin’deki Renmin Üniversitesi’nde yer alan araştırma firması Uluslararası Para Enstitüsü (IMI), yatırımcıları kripto para alanında aktif buluyor ve yapay para üzerine hükümet düzenlemelerini bir şekilde bypass edebildiklerini düşünüyor.

Tayland’da, Menkul Kıymet Firmaları Derneği dijital döviz oluşturmayı planlıyor. Platform bölgedeki menkul kıymetler firmalarının mülkiyetinde, onlar tarafından yürütülecek. Şirketlere broker bayisi olma imkanı ve menkul kıymetlerle döviz işletme lisansı sağlayacak. Mayıs ayında Thai hükümeti, kripto paraları dijital varlıklar olarak düzenledi ve alternatif dövizlerle çalışan herhangi bir firmanın Thai Güvenlik ve Borsa Komisyonu’na başvurması gerekiyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Yükseliyor; Tayland Dijital Döviz Kurunu Değerlendiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

11 Eylül Saldırısının Detaylarını Açıklamakla Teklif Eden Grup, Ne Kadar Bitcoin Topladı? CLS’in Blockchain Platformu Artık Aktif! Üyeler Arasında Goldman Sachs ve Morgan Stanley Var CryptoOracle: Bitcoin Amazon’un izinden gidiyor İşte neden Bitcoin (BTC) için her şeyin güzel olacağının cevabı Bakkt kesin tarihi açıkladı, Bitcoin fırladı! Bitcoin SV Düşerken, Bitcoin Cash Çıkıyor – BSV Başka Borsalardan da Delist Edilecek Mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır