Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple Devleşiyor ve Müşteri Sayısını Katlıyor: Peki Bu XRP Fiyatını Etkileyecek Mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple Devleşiyor ve Müşteri Sayısını Katlıyor: Peki Bu XRP Fiyatını Etkileyecek Mi?
Ripple Devleşiyor ve Müşteri Sayısını Katlıyor: Peki Bu XRP Fiyatını Etkileyecek Mi?

2/2


2/2

RippleNet, daha ucuz, daha hızlı ve daha şeffaf sınır ötesi ödemeleri yapmak için platformundan yararlanan 200’den fazla finansal kuruluşu ekosistemine dahil etti. Peki bu Ripple (XRP) fiyatını etkileyecek mi?

Ripple iyi bir notla 2019’a başlıyor!
Ripple, geçtiğimiz yıl canlı ödemeler gönderen müşterilerin yüzde 350 oranında arttığını belirterek, XRP’nin nihayetinde merkezi bir para birimi ve bir menkul kıymet olarak tasnif edilmesine rağmen fayda sağlayabileceğini kanıtladı.

Ripple iyi bir notla 2019’a başlıyor gibi görünüyor, şimdi 200’den fazla müşteri RippleNet ödeme ağında oturum açıyor. Şirket, RippleNet’e katılacak 13 yeni finans kuruluşunu açıkladı: Euro Exim Bank, SendFriend, JNFX, FTCS, Kuveytli Ahli Bankası, Transpaygo, BFC Bahreyn, ConnectPay, GMT, WorldCom Finans, Olympia Trust Company, Pontual/USEND ve Rendimento.

XRP sayesinde Ripple’ın ödemeler ağı büyüyor
JNFX, SendFriend, Transpaygo, FTCS ve Euro Exim Bank, özellikle müşteriler tarafından yapılan ödeme transferlerinde likidite kaynağı olarak Ripple’ın dijital para birimi XRP’yi kullanıyor. XRP’ın RippleNet ödeme ağı üzerinden gönderilmesiyle, finansal kurumların artık alıcıların bulunduğu yerdeki para birimlerinde ön finansman hesaplarıyla uğraşması gerekmiyor.


Sonuç, geleneksel bankalara daha iyi bir alternatif olarak işlev görebilecek daha hızlı ve düşük maliyetli bir ödeme sistemidir. CIMB veya Olympia Trust Company gibi diğer kurumlar daha hızlı, daha ucuz ve daha az masraflı ödemeler sağlamak için Ripple’ın API ve teknolojisinden yararlanıyor.

RippleNet’in kullanılmasındaki artış 2019’da XRP fiyatını etkileyecek mi?
2018 ayı piyasasına rağmen, Ripple canlı ödeme gönderen müşterilerde geçtiğimiz yıl yüzde 350’lik bir artış gördü ve bu sayede kripto para biriminin en sonunda ana akım benimsemeye ulaşmak için ihtiyaç duydukları yararı elde edebileceğini gösterdi. XRP, kayıtlı bir menkul kıymet olması gerektiğini iddia eden bir yatırımcının davasının yanı sıra, aşırı merkezi hale getirildiğinin öne sürüldüğü başka bir dava nedeniyle tartışma konusu olmaya devam ediyor.


Bu sorunlara rağmen Ripple, finansal kurumların daha hızlı ve daha şeffaf sınır ötesi ödemeleri daha ucuz hale getirmeleri için ortak bir defter oluşturarak bankacılık sistemini yenileme arayışında ilerliyor gibi görünüyor. RippleNet’in kullanılmasındaki artışın 2019’da XRP fiyatını etkileyip etkilemeyeceğini görmek ilginç olacak. Ethereum kısa süre önce XRP’yi Coinmarketcap listesinde 3. sıraya geri gönderdi. Bununla birlikte, yıl daha yeni başlıyor ve her iki kripto para biriminin de önümüzdeki aylarda faydalarını kanıtlamaları için hala çok zaman var.

Ayrıca Kripto Anne’si kripto paraların kalıcı olması gerektiğini söylerken, hükümetlerin kripto para sektörüne yönelik düzenlemelerinin teknolojiyi kısıtladığını ve bunun yerine yapıcı düzenlemeler konulması gerektiğini ekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Ripple Devleşiyor ve Müşteri Sayısını Katlıyor: Peki Bu XRP Fiyatını Etkileyecek Mi? appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple Devleşiyor ve Müşteri Sayısını Katlıyor: Peki Bu XRP Fiyatını Etkileyecek Mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum Classic Saldırıları 1.1 Milyon Dolar Kayıp Yaşattı! 5 Aralık Ethereum fiyat analizi: ETH 110 doların altına sarktı Max Keiser: Dünyada Yolsuzluğun En Fazla Döndüğü Kurum Olan JP Morgan’ın, Bitcoin Hakkında Söyledikleri Önemli Değil Kripto Para Piyasaları ve Bitcoin’de Son Durum Coinbase’nin Ünlü İsmi Borsadan Ayrılıyor! Bitcoin Vadelileri İçin Konulan 70 Milyon Dolarlık Sermaye Limiti, Tartışmalara Neden Oldu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır