Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple CTO’su: Teknik Olarak Bitcoin’den Üstünüz

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple CTO’su: Teknik Olarak Bitcoin’den Üstünüz
Ripple CTO’su: Teknik Olarak Bitcoin’den Üstünüz

2/2


2/2


Ripple CTO’su David Schwartz, madencilik algoritmaları ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. XRP’nin olası bir madencilik senaryosunu değerlendiren Schwartz, Bitcoin ile XRP’yi de kıyasladı.

Proof of Work algoritmasının Ripple ekibi tarafından pek de beğenilmediğini ifade eden başarılı yönetici, bunun yerine daha farklı bir sistem getirmeyi düşündüklerini ve bu aldıkları karardan ötürü mutlu olduklarını belirtti.

Bitcoin ekosisteminin madencileri sürekli olarak rekabete soktuğunu ve bunun da çok sağlıklı bir işleyiş olmadığını açıklayan Schwartz, buna karşın Ripple da böylesi bir dertlerinin olmadığını açıkladı.

Başarılı CTO, Bitcoin’in kullandığı model ile ağ güvenliğinin sağlanmasının zor olduğunu ifade ederken, sözlerini ise şöyle sürdürdü:

”Bitcoin’deki gibi bizde rekabetçi ya da çıkarcı bir sistem yok. Bence, bu durum bizim için ciddi avantaj yaratan bir gelişme. Eğer sen madencilik yapıyorsan, ben de havuza girdim diyelim. O zaman belirli bir ödül için birbirimiz ile yarışmaya zorlanıyoruz. Bu model çok sağlıklı değil. Güvenliği sağlamak, bu tarz bir model ile çalışırsanız, pek de kolay olmayacaktır.”

XRP sisteminin daha efektif ve daha gelişmiş olduğunu ifade eden başarılı yönetici, daha önce de XRP’nin itibari paralardan üstün olduğunu belirten bir açıklama daha yapmıştı.


İlgili haber:
Ripple CTO’su David Schwartz, Ripple İsminin Kökenini Açıkladı

Ağın stabilitesinin sağlamak için katılımcı olunması gerektiğini kabul eden başarılı isim, bunun ile birlikte rekabetin işin içine girmesinin kendi fikrince işleri değiştirebilecek bir olay olacağını da sözlerine ekledi.

Ripple CTO’su: Teknik Olarak Bitcoin’den Üstünüz isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple CTO’su: Teknik Olarak Bitcoin’den Üstünüz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

XRP 11% düşüşle 0,29921 seviyesinin altına geriledi Dünyanın En Büyük Borsalarından Huobi, Dört Adet Dolar Endeksli Stabil Koin Listeledi! Bitcoin 5% artışla 11.515,4 seviyesinin üzerine çıktı Dark Web’de Uyuşturucu İlaç Satan Hemşire Yakalandı Ripple XRP’nin Yolunu Açmaya Devam Ediyor. O Banka da Tamam Umut Tazeleme Vakti Geldi Mi?  SEC Komisyon Üyesi Bitcoin ETF’si Hakkında Konuştu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır