Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple Bankacılık Sektörüne Girmeyi Hedefliyor

Ana Sayfa » ALTCOİNLER » Ripple Bankacılık Sektörüne Girmeyi Hedefliyor
Ripple Bankacılık Sektörüne Girmeyi Hedefliyor

Shizuoka Eyaleti, Hamamatsu’daki Ripple döviz değişimi polis tarafından basıldı. Değişim yöneticisi, bir müşterinin 12.470 doları çalmak suçlamalarından dolayı aranmaktadır.

31 yaşındaki kurucu ve Ripple değişimi işleten bir şirketin başında olan Yuki Takenaka, firma çöküş durumundayken geri ödeme yapmasa da çalıntı fonlarını toplamaktaydı.

Dolandırıcılık

Takenaka’nın polise göre, Japonya’da Ripple sanal para birliğiyle yapılan ilk tutuklamasında suçlamaların bir çoğunu kabul ettiği söylenmektedir.

2014 Mayıs ayında Takenaka, takas kurduktan sonra kullanıcıların nakit olarak çekme veya kendisi ile iletişim kurmamalarından dolayı lehinde sonuçlanmamıştır.

Şirketin, Ripple çevrimiçi işlemler açısından ihtiyaç duyduğu, IOU’lar karşılığında kullanıcılardan para talep etmiş olduğu veya borcun yazılı onayını aldığı bildirilmiştir. Kullanıcılar, Ripple ile notları değiştirebilir veya nakit para haline dönüştürebilirler.

Ripple, bankacılık sektöründe kullanılmak için yasal bir para birimi olarak kullanılmaya çalışılmasından dolayı diğer kripto para birimlerinden birazda olsa farklıdır.

Ripple para birimi genel olarak uluslararası ödemeler için kullanılır ve mal satın alımları için kullanılamaz. Zorunlu düzenlemeler ile bankacılık pazarına girilmek isteniyor ve bu Ripple ile bir para birimi olarak hiçbir ilgisi olmamasına rağmen, yine de kripto para piyasasının çoğu için hala az koruma olduğunu göstermektedir.

Kaynak: Cointelegraph

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple Bankacılık Sektörüne Girmeyi Hedefliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bugünün Yükselen Kripto Para Birimi: Ripple (XRP) Ebay Kripto Para Ödemelerini Kabul Etmeye Başlayabilir ! Ünlü analistten dev Ethereum fiyat tahmini Bitcoin Neden Düştü? Yeni araştırma Bitcoin’in gerçek potansiyelini söylüyor Bitcoin’in Block Yarılanması Yüzde 66 Tamamlandı! 495 Gün Kaldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır