Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple 2019’da 5 doları hedefliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple 2019’da 5 doları hedefliyor
Ripple 2019’da 5 doları hedefliyor

© Reuters.  © Reuters.

Ripple bilindiği gibi 2018 yılı ocak ayında 3.38 dolar değerini görmüştü. Ripple 2019’da 5 doları görebilir. Evet yanlış duymadınız bu mümkün. Sebepleri ile birlikte sizler için araştırdık.

Ripple 2019’da 5 doları hedefliyor peki bu mümkün mü?Kripto paranın tekrar bu değeri bulması hatta beş dolar olmaması için hiçbir sebep yok. Şuan fiyatı 0.53 dolar olan Ripple (XRP)’ın 3.30 Dolar olması, fiyatının 7 kat artması demek ve bu, Bitcoine göre çok daha fazla kazanç demek

Peki bu mümkün mü? Ripple (XRP) tüm zamanların en yüksek seviyesini yakalayabilecek mi? Bazı Uzmanlar yakın zaman içerisinde fiyatının 5 doları görme ihtimali olduğunu söylüyor.

Bankalarla adaptasyonRipple (XRP) bankalara uzun süredir meşgul eden finansal problemlerin çözümü için Blockchain tabanlı çözümler sunmaya devam ediyor. Bu sorunların başında işlemlerin yavaş olması, yüksek işlem maliyetleri ve güvenilmezlik geliyor. Ripple (XRP) ayrıca uluslararası ve büyük miktarda ödemeleri kolaylaştırmayı hedefliyor. Bu çözümlerin gösterilmesinde başarı, büyük finansal kurumların Ripple platformuna ortak olmasının en büyük sebeplerinden biri.

Şimdiye kadar, ödeme sağlayıcılarından bankalara kadar uzanan 100’ün üzerinde finans kuruluşu, Ripple ile ortaklık kurdu ve platformun sunduğu birçok blockchain çözümden yararlanıyor. Bu yılın başlarında Ripple, Umman’daki banka BankDhofar ile ortaklık kurmuştu. Basın açıklamasında bankanın sözcüsü Dr. Tarıq Taha, bu ortaklığın banka için bu kadar önemli olmasının sebebi olarak işlem hızına değindi.

Bu anlaşma ile uluslararası ödemeleri hızlı, sorunsuz ve güvenli bir şekilde saniyeler içerisinde gerçekleştirebileceğiz.

Bu arada Ripple (XRP)’ın yakın zamanda Almanya’da pek çok banka ile ortaklık gerçekleştirileceğini de daha önce açıklamıştı.

Ripple teknolojisiRipple, sınır ötesi finansal işlemler için dağıtılmış defter defteri teknolojisini kullanmaktadır. Bu anlamda Ripple, finansal firmalar tarafından büyük kabul görüyor. Ne yazık ki, XRP’nin fiyatı bu ortaklıklara orantılı olarak şu aşamada beklenen sıçramayı yapmadı. Bunun sebebi olarakta bazı ortaklık kurulan firmaların Ripple’ın Tokeni XRP’yi kullanmaması olarak görülüyor. Bu kısmen doğru olmakla birlikte şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kripto paranın geleceği çok parlak.

Ripple 2019’da 5 doları görebilir. XRP’nin fiyatının yakında zirveye çıkmasının sebeplerine aşağıda başlıklar halinde değinmeye çalışacağız.

Flutterwave OrtaklığıFlutterwave, Afrika ve global ekonomi arasındaki uçurumu kapatmak isteyen Afrika odaklı bir firma.

Ripple Flutterwave ile yaptığı ortaklıkla şirketin yaptığı işlemler ve altyapı hizmetlerinde yardımcı olması için Blockchaini ile destek veriyor.

Ripple bu ortaklık ile ilk kez, Afrika ile dünyanın diğer bölgeler arasında ödemelerde Blockchainini bir köprü olarak kullandırıyor.

Platform potansiyelini daha verimli hale getirmek için Flutterware ile xCurrent kurulumunu içeren yeni konfigürasyonlara geçti. Bu bağlantı, RippleNet’teki tüm platformların gerçek zamanlı olarak ödemeler göndermesine ve almasına izin veriyor. Ripple’in xCurrent’ı, tek para biriminine uyum için Fluttterware tarafından tasarlanan InterLedger Protokolü ile arayüz oluşturacak.

Bu ortaklık ilerledikçe, XRP için kullanım durumu doğal olarak gelişeceği için fiyatını olumlu yönde etkileyecektir.

Moneynetint ile entegrasyonRipple 2019’da 5 doları görebilir tezimize destek olacak ve önümüzdeki aylarda XRP’nin yükselişini gösterecek başka önemli bir entegrasyon. İngiltere’nin en köklü kurumsal döviz firmalarından olan Moneynetint kurumsal müşteriler için sınır ötesi ve genelde yüksek miktarlar olan para aktarımında uzman bir şirket.

Moneynetint CEO’su Yishay Trif şunları söyledi:

Ripple ekibini çalışma şekillerini ve ekibini araştırdıktan sonra onları seçmeye karar verdik. Birlikte, sınır ötesi para transferleri alanında önemli gelişmelere imza atabilir ve süreci daha basit ve kolay hale getirebiliriz. Önceden aylar hatta yıllar süren finansal kurumlar arasındaki ara yüzleşme ve onay süreçleri artık birkaç gün veya birkaç hafta gibi sürelere indirgendi.

Bu olumlu gelişme, Ripple’in yakında yapacağı işbirliği, Ripple 2019’da 5 doları görebilir tezimizi destekler mahiyette.

XRP satın alımı için Kredi Kartları kullanmaKripto para borsası Changelly’deki tacirler XRP’yi platformda satın almak için kredi ve banka kartlarını (MasterCard veya Visa (NYSE:V)) kullanabilecek.Bu gelişme borsanın kredi kartı işlemcisi olan SimplexCC ile ortaklık kurmasından sonra mümkün. Bahse konu Kredi kartı işlemcisi, Avrupa Birliği’nde lisanslı bir finans firmasıdır. Changelly, kullanıcılarına iyi haberi e- maillerine gönderdiği mesajla bildirdi.

Müşterilerinin kripto para satın almak için kredi kartlarını kullanmasını yasaklayan çoğu mali kurumun yanında Changelly tarafından yapılan hareket, XRP’ye doğrudan banka hesaplarından yatırım yapan birçok yatırımcının dikkatini çekecektir.

Ayrıca, önümüzdeki aylarda Ripple 2019’da 5 doları görebilir tezimizi destekleyecek ve Ripple’in fiyatını etkileme potansiyeline sahip başka önemli ortaklıklar da var.

Örneğin, Gates ve Melinda vakıf ortaklığı, daha önce hiç banka işlemi yapmamış insanları Mojaloop projesi aracılığıyla bankalarla kontak kurmasına yardımcı oldu. Proje, Ripple’ın Interlorger Protokolü’nün gücünü kullanıyor.

Ayrıca, Ripple’in CEO’su ‘düzinelerce mali kurumun XRP Tokenini 2019’da kullanacağını belirtti. Bu nedenle Ripple 2019’da 5 doları görebilir. Ripple’in (XRP) değerinin artmayacağı düşünülemez.

İşlem hızıVisa, yakın zamana kadar küresel finansal işlemlerde en hızlı şirketti. Ripple platformundaki bir dizi sistem güncellemesi, platformun visayı geçerek en üst pozisyonda olmasını sağladı.

Sistem güncellemesinden önce, Ripple sadece 1.500 işlem yapabiliyordu, ancak şimdi saniyede 50.000 işlem gerçekleştirebiliyor. Bu, Visa’nın 24.000 ile gerçekleştirdiği sayının iki katı. Bu, Ripple’ı dünyanın en hızlı işlem platformunu yapıyor.

Artık şirketler Ripple tarafından sunulan xRapid paketine abone olabilir ve daha hızlı ve güvenli işlemler yapabilir. Paket ayrıca, döviz kuru ve global ödeme maliyetini düşürmeye yardımcı olacak.

SonuçElbette, Ripple’ın fiyatının büyük kısmı piyasayla doğrudan orantılı olacaktır. Ripple 2019’da 5 doları görebilir hatta ilerleyen zamanda değerini 50 dolar bile yapabilir. Tüm bunların gereçekleşmesi için daha fazla büyümeye ihtiyacı var. 5 dolar olabilmesi ve tekrar eski şaşalı günlere dönmesi için 2019 çok önemli bir fırsat. Eğer Ripple tahvil iddialarını tamamen çürütür ve yukarıdaki gelişmelerin üzerine koyarak yoluna devam ederse modern bankacılıkta kolaylıkla yeni ve parlayan bir yıldız olabilir.

Ayı piyasasına rağmen ortaklıklar devam ediyor. Bu, şu manaya geliyor. Diğer kriptolar için ayı olan piyasa Ripple için boğaya dönüşebilir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple 2019’da 5 doları hedefliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Avustralya’daki İlkokul Öğrencileri Kripto Para Dersi Alıyorlar Çin Bitcoin Birimini Yasallaştırdı Güney Afrika’daki Yeni Yasa Tasarısı Kripto Para Şirketlerini Zora Sokabilir Türk Bitcoin borsasında 13 milyon TL’lik soygun! Twitter CEO’sundan Bitcoin’e Destek: “Çok Avantajlı” Cambridge Akademisyenleri Çalıntı Bitcoinleri Takip Etmenin Yolunu Buldular

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır