Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Richard Van Staten: ‘Bitcoin Yüzyılın Üçkağıdıdır’

Ana Sayfa » GÜNCEL » Richard Van Staten: ‘Bitcoin Yüzyılın Üçkağıdıdır’
Richard Van Staten: ‘Bitcoin Yüzyılın Üçkağıdıdır’


Bitcoin bundan birkaç gün önce ani bir düşüş yaşadı ve bu da Bitcoin hakkında yapılan eleştirilerin yeniden gün yüzüne çıkmasına yol açtı.


İlgili haber:
Bitcoin Fiyatı 6.400 Dolarda Sabitlenirken, Uzmanlar Düşüşün Devam Edeceğini Düşünüyor

Bitcoin Üçkağıdı

Quantum Solutions adlı şirketin CEO’su olan Richard Van Staten, geçtiğimiz günlerde yazdığı bir yazıda Bitcoin’in “yüzyılın üçkağıdı” olduğunu söyledi ve Bitocin’in tamamen dolandırıcılık üzerine kurulduğunu vurguladı. Bu yüzyılın üçkağıdı olarak gösterilebilecek birkaç farklı şey var elbette (2008 Emlak Krizi gibi) ancak şu an için yalnızca kripto para piyasasına odaklanalım.

Dünya Bankası geçtiğimiz yayınladığı raporlarda Dünya genelinde 2 milyar insanın herhangi bir bankaya erişiminin olmadığını veya yeteri kadar bankacılık hizmeti alamadığını belirtti. Hükümetin kötü yönetimi, ülkenin çeşitli sorunları gibi nedenlerle doğru düzgün bankacılık hizmeti alamayan bu insanlar ekonomik açıdan pek iyi durumda değiller. Ancak Bitcoin ve diğer kripto para sayesinde bu insanlar da artık çeşitli finansal hizmetlerden faydalanabiliyorlar.

Özellikle Asya ve Afrika gibi bölgelerin yerlisi olup başka bir ülkeye çalışmaya gitmiş kişiler, evlerine kripto para aracılığıyla para gönderebiliyorlar. Bu insanlar kripto paralardan önce bankalara ciddi hizmet bedelleri ödemek zorundalardı. Şimdiyse çok daha düşük bir miktar karşılığında aynı işlemi gerçekleştirebiliyorlar.

Kurumsal Yatırımcılar

Wall Street bankalarının Bitcoin tabanlı emanet platformlarıyla ilgilendiklerini bir süredir biliyoruz. Çeşitli borsa operatörleri de kripto para alım-satımının yapılabileceği platformlar açmayı planlıyorlar. Kripto para sektörüne giriş yapmış birbirinden farklı hedge fonlarını da göz ardı etmemek gerekiyor.

Kripto para fiyatlarında yaşanan artışlar ve düşüşler ortaya çeşitli yorumların çıkmasına yol açıyor ancak unutmamak gerekiyor ki bu para birimlerinden gerçekten faydalanmak, verim almak mümkün. Hem de fiyatlarından bağımsız olarak. Durum böyleyken Bitcoin’i “yüzyılın üçkağıdı” ilan etmek ne kadar makul, tartışılır.

Richard Van Staten: ‘Bitcoin Yüzyılın Üçkağıdıdır’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Richard Van Staten: ‘Bitcoin Yüzyılın Üçkağıdıdır’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Goldman Sachs: Gelecekte Kripto Para Sektörüne Girebiliriz ABD-Çin Ticaret Savaşı Bitcoin Fiyatını 25 Bin Dolara Taşıyacak Dikkat, Balina uyarısı!!! 20.000 Ethereum özel hesaptan Binance borsasına transfer edildi! Bu altcoin tırmanıyor! Popüler analist öngörüsünü paylaştı Overstock CEO’su Hisselerinin Yüzde 10’unu Sattı – ‘Merak Etmeyin, Hala Oyundayım’ Araştırma: Sadece 318 Adres Mevcut Tether (USDT) Arzının %80 Sahip!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır