Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Reddit Kullanıcısı HitBTC Üzerinde Yaşanan ‘Enteresan’ Prosedüre İşaret Etti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Reddit Kullanıcısı HitBTC Üzerinde Yaşanan ‘Enteresan’ Prosedüre İşaret Etti
Reddit Kullanıcısı HitBTC Üzerinde Yaşanan ‘Enteresan’ Prosedüre İşaret EttiHitBTC kripto para borsası özellikle son bir haftadır birden fazla gündeme geldi ve bunların hiçbiri olumlu olmadı. Öncelikle proof of keys etkinliği olarak bilinen ve kullanıcıların kripto para borsalarından fonlarını çekmesini amaçlayan gün öncesi sıkıntıların baş gösterdiği HitBTC’nin başı, hala dertten tam olarak kurtulmuş sayılmıyor.

Çeşitli hesapların fonlarının dondurulması ve para çekmelerinin engellenmesi ile suçlanan HitBTC, ünlü isim John McAfee tarafından da geçmişte birçok kere eleştirilmişti. McAfee olayların yaşanması sonrası kendi Twitter hesabından bir gönderi paylaşarak, ”hepinizi çok defalar uyardım. Kayıt olmayın, bunu kullanmayın, fonlarınızı çekin. HitBTC’ye yozlaşmış bir şirket dediğim için hakarete uğradım. Fonlarınızı çekmeniz için sizi altı ay öncesinden uyardım. Şimdi benden yardım istemeyin.” tarzında çok sert çıkıştı.

Olaylar tam yatışmaya başlamıştı ki, colonelnipples isimli bir Reddit kullanıcısı konu hakkında yeni bir konuyu gündeme getirdi:

”Bence HitBTC beni dolandırdı ve bunu belgelendirdim.”

İlgili Reddit gönderisi kullanıcının ilk başta 700 dolar değerinde Bitcoin satın aldığını ancak daha sonra Müşterini Tanı (KYC) prosedürlerini yerine getiremediği iddiasıyla fonlarını çekemediğini belirtti. Daha sonra bu prosedürlerin oldukça karmaşık ve uzun olduğunu, kullanıcının evinin ve evinin etrafındaki nesnelerin fotoğraflarına kadar istendiğini belirten kullanıcı, Bitcoin almak için kullandığı fonların kaynağının öğrenilmek istendiğinin aslında kripto paraların ruhuna aykırı olduğunu vurguladı.

HitBTC konu hakkında yaptığı açıklamada benzer şeyler ifade etmiş ve fonları dondurulan isimlerin KYC protokolü konusunda sıkıntılar yaşadığını aktarmıştı.

Reddit Kullanıcısı HitBTC Üzerinde Yaşanan ‘Enteresan’ Prosedüre İşaret Etti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Reddit Kullanıcısı HitBTC Üzerinde Yaşanan ‘Enteresan’ Prosedüre İşaret Etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

MasterCard Desteğini Duyuran Kripto Para Yüzde 200 Sıçradı! Asheesh Birla Ripple’ın Sınır Ötesi İşlemlerde Stablecoinlere İhtiyacı Yok! Deneyimli borsacıdan Bitcoin için tuhaf rakam: 67 bin 193 dolar Çinli Sosyal Medya Devi, Kripto Paraları Ödeme Yöntemi Olmaktan Çıkardı Proof of Live ile tanışın: Ethereum eRush nedir ve madenciliği nasıl yapılır? CNBC’den Joe Kernen: Bitcoin ve Kripto Para Devrimi Durdurulamaz BTC, Ethereum, XRP, Litecoin, Bitcoin Cash Fiyat Görünümü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır