Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rapora Göre Dev Bitcoin Borsası ABD’deki Ticari Hesaplarını Kapatıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rapora Göre Dev Bitcoin Borsası ABD’deki Ticari Hesaplarını Kapatıyor
Rapora Göre Dev Bitcoin Borsası ABD’deki Ticari Hesaplarını Kapatıyor

© Reuters.  © Reuters.

Hong Kong Kripto Para Borsası BitMex ABD ve Quebec’teki Ticari Hesaplarını Kapatıyor
Hong Kong merkezli Bitcoin vadeli işlem borsası BitMex, Kuzey Amerika’da yasal kısıtlamaların artmasıyla birlikte ABD ve Kanada’nın Quebec eyaletindeki ticari hesaplara son veriyor.

BitMex, 928 milyar dolarlık bir ciroya sahip dünyadaki en aktif Bitcoin alım satım platformlarından biri olmasına rağmen, alım satım platformu, dünyanın dört bir tarafına yayılmış borsaların işlemlerine yönelik yasaların son derece kısıtlamalar getirmesi nedeniyle haklı olarak tepki gösteriyor.

BitMex Yasal Kısıtlamalar Arasında ABD Hesaplarını Kapatıyor
BitMex şu anda ABD ticaret hesaplarını ve ayrıca lisanssız kripto para borsalarına yönelik mevcut baskılar karşısında Quebec’teki ticaret hesaplarını kapatma işlemlerine devam ediyor. Popüler ticaret platformu, şu anda Hong Kong’da yerleşik durumda. Asya’daki finans merkez üssünün tam da göbeğinde en pahalı ofis yerinde varlığını sürdürüyor.

Haberler, Güney Çin Postası (SCP) isimli sitede şu şekilde yer alıyor:
Gelişmeleri şirket tam zamanlı olarak duyuruyor. BitMex’de alım satım yapan veya varlıklarını elinde tutanlara karşı 2018 yılının dördüncü çeyreğinden bu yana Kırım’da bulunan Sevastopol, Kuzey Kore, İran, Suriye, Küba ve Sudan’daki gelişmelerle ilgili kullanıcıları bilgilendiren Hong Kong merkezli şirket, yasal sınırlamalar nedeniyle almış olduğu kararları da aynı zamanda müşterileriyle paylaşıyor.

BitMex sadece kemerlerini sıkmakla kalmıyor, aynı zamanda sırtlarının örtülmesini ve kullanıcılarının devam etmekte olan yasal baskılara karşı bilgilendirilmelerini ve koruma altına alınmalarını sağlıyor gibi görünüyor.

BitMex Canada’da Mali Piyasa Otoritesi (AMF) Tarafından Tescillenmemiş Durumda
BitMex Kuzey Amerika’da hamlesini gerçekleştiriyor. Çünkü Kanada Yasal Düzenleme Kuruluşu Mali Piyasa Otoritesi (AMF) son zamanlarda SCP’yi bilgilendiriyor ve BitMex’in şu anda Kanada’da illegal bir şekilde işlem yaptığını söylüyor:

“BitMex AMF’ye kayıtlı değil. Bu yüzden Quebec eyaletinde işlem yapmaya yetkili kılınmamış durumda. Bu şirkete faaliyetlerinin yasadışı olduğunu bildirdik.”

BitMex’in şu anda Quebec’te alım satım hesaplarını kapatmasının nedeni bu olsa da, ABD’deki platformlarında alım satım hesaplarını neden askıya aldıklarına dair hiçbir haber veya duyuru bulunmuyor. Ancak ABD’de kripto para borsa düzenlemesinin çok sert hükümler içerebileceği dikkate alındığında çoğu kişi BitMex’in benzer nedenlerle bu hesapları kapattıklarını düşünüyor.

Aralık ayında, borsanın CEO’su Arthur Hayes’in her tür varlık için 7/24 işlem yapmanın gelecekte mutlaka yapılacağını belirtiyor. Değişimin geleceği ABD piyasalarını, Kanada’nın geniş bölgelerini ve kripto para alanının diğer sınırlı kısımlarını içermiyor gibi görünüyor.

BitMex, Kuzey Amerika’nın en geniş bölgelerinde alım satım hesaplarını kapatmayla ilgili olarak henüz yorum yapmadı. Bununla birlikte, borsa son 24 saat içinde gayet iyi durumda ve platformlarında yaklaşık bir milyar dolar değerinde kripto para varlığına sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Rapora Göre Dev Bitcoin Borsası ABD’deki Ticari Hesaplarını Kapatıyor appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rapora Göre Dev Bitcoin Borsası ABD’deki Ticari Hesaplarını Kapatıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de (BTC) ralli beklentisi borsa yükselişi nedeniyle sonlanabilir mi? Güney Afrika Merkez Bankası, Ethereum Ödeme Blockchain Projesi İle Ödül Kazandı Gazprombank İsviçre, 2019 Yılında Kripto Para Hizmetlerini Piyasaya Sürecek Bitcoin Yılbaşında ne olur ? Forbes tahmini 2019’da Güçlü Bir Bitcoin Rallisi Mümkün Görünmüyor Ripple (XRP) yap ya da öl aşamasında! Hangisini tercih edecek?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır