Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rapor: Kripto Para Borsası Hacklenmeleri Şimdiden Yüzde 250 Artış Gösterdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rapor: Kripto Para Borsası Hacklenmeleri Şimdiden Yüzde 250 Artış Gösterdi
Rapor: Kripto Para Borsası Hacklenmeleri Şimdiden Yüzde 250 Artış GösterdiReuters India kaynağının 10 Ekim tarihinde yayınladığı bir rapora göre, kripto para borsalarının 2018 yılının üçüncü çeyreğine kadar yaşadığı kayıpların toplamı, 2017 yılının toplamından %250 daha fazla bir orana ulaştı.

Reuters’in haberinde vurgulanan kripto istihbaran firması CipherTrace, geçen yılın toplam miktarı olan 266 milyon dolara karşı, 2018 yılının üçüncü çeyreğine kadar olan miktarın 927 milyon olduğunu vurgulamakta.

Firmanın yaptığı araştırmaya göre 20-60 milyon dolar arasında görülen ve ”daha küçük hırsızlıklar” olarak ifade edilen hacklenme olayları da artışa geçti ve üçüncü çeyreğe kadar toplam 173 milyon dolara çıktı.

Reuters haber kaynağı CipherTrace’in CEO’su Dave Jevans ile de röportaj yaptı ve ilginç bulgulara ulaştı.

Jevans yaptığı açıklamada gerçek sonuçların raporda yer alan sonuçlara göre %50 daha yüksek olabileceğini söyledi ve CipherTrace’in 60 milyon dolar üzerinde ”rapor edilmemiş” hacklenme olayından da haberdar olduğunu vurguladı.

CEO bunun yanı sıra bir çok ülkede yer alan önde gelen kripto para borsalarının hala ”zayıf” kara parayı aklama regülasyonlarına sahip olduğunu ve 2009 yılından beri 2.5 milyar dolar değerinde paranın Bitcoin ile aklandığını düşünmekte.

”Regülatörler hala bir kaç yıl geriden geliyor çünkü bu zamana kadar gerçek anlamda sağlam kara para aklamayı önleme düzenlemeleri sunan sadece bir kaç ülke mevcut.”

CipherTrace söz konusu 2.5 milyar dolarlık rakama ulaşmak için, piyasa hacmine göre Top 20 arasında yer alan kripto para borsalarının 350 milyon adet işlemini incelediğini ve bunların 100 milyonunun kendi suç faaliyeti kriterlerine uyan ”yüksek oranda şüpheli” veya ”suça meyilli’ işlemler kategorisine girdiğini vurguladı.

Rapor: Kripto Para Borsası Hacklenmeleri Şimdiden Yüzde 250 Artış Gösterdi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rapor: Kripto Para Borsası Hacklenmeleri Şimdiden Yüzde 250 Artış Gösterdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin, Ripple (XRP), Ethereum 17 Aralık Fiyat Analizi Önemli gelişme: Merakla beklenen kripto para platformu Bakkt’ın açılışı ertelendi İddia: Telegram TON Ağını 2019 Yılının Üçüncü Çeyreğinde Piyasaya Sürecek! 2019’un En İyi Kripto Projeleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler Cardano 1% artışla 0,05215 seviyesinin üzerine çıktı Genç Milyoner: Bitcoin’in Sonu Lightning Network Yüzünden Gelecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır