Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rapor: Enerji Sektörü, Merkeziyetsizliğe Çok Uygun

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rapor: Enerji Sektörü, Merkeziyetsizliğe Çok Uygun
Rapor: Enerji Sektörü, Merkeziyetsizliğe Çok UygunDünya ekonomi çevrelerince son dönemin en fazla başarı gösteren ve büyüyen sektörlerinden birisi olarak gösterilen enerji piyasası ile ilgili bir rapor yayınlandı ve raporda, bu sektörün merkeziyetsiz bir yapıya son derece rahat bir şekilde uyum gösterebileceği kaydedildi.

Raporda, Blockchain teknolojisinin enerji sektörüne son derece uyumlu bir şekilde fonksiyon gösterebileceğine vurgu yapılırken; bu durumun da sektörün başarısına ciddi katkı yapabileceği belirtildi.

Özellikle de enerji sektörünün mevcut yapısının, Blockchain uygulamalarını oldukça efektif kılacağına değinilen raporda; şu anda birçok işletmenin de zaten bu duruma katılmak için çalıştığı ifade edildi.

Aslında, bireysel olarak enerji üretmenin de yasal olduğu bazı ülkeler var ve buralarda enerji sektörünün paydaşları bir arada uyumla çalışabilir. Zaten, Blockchain teknolojisinin uygulama alanlarından birisi de, bu tarz olaylar. Örneğin bir kişi evindeki panel ile kurduğu bir elektriği, Blockchain teknolojisi ile ‘teorik olarak’ bir başkasına satma şansına sahip.

Ancak otoriteler, bu noktada şöyle bir sorunun varlığına dikkat çekiyor: ‘Buna gerçekten katılmak isteyen insanlar var mı?’

Bu noktada insanların ne düşündüğü ya da neyi yapmak istediğinin büyük bir öneme haiz olduğunu belirten otoriteler, bu sebeple de şu anda bu konu için biraz daha temkinli bir yaklaşım sergilemenin pek de yanlış olmayacağı kanısında.

Gelecekte, enerji sektörü ile ilgili yaşanacak her türlü gelişmenin içinde Blockchain teknolojisinin kilit bir rol oynaması bekleniyor. Bu sebeple de, önümüzdeki dönemde konu ile ilgili olarak yeni gelişmeler görmemiz oldukça muhtemel. Bakalım temel prensipleri ile enerji sektörü ve Blockchain arasındaki köprü nasıl kurulacak?

Rapor: Enerji Sektörü, Merkeziyetsizliğe Çok Uygun isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rapor: Enerji Sektörü, Merkeziyetsizliğe Çok Uygun - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Mahkeme, QuadrigaCX Kripto Para Borsasına Verilen Süreyi Uzattı! KriptoMetre’de Konuşan Serdar Kuzuloğlu: “Kripto paralar kökenini anarşizmden alır” Piyasa Analistleri: Bu Seviye Kırılırsa Ripple (XRP) Sıçrayabilir İşte şu anda kullanabileceğiniz 13 kripto banka kartı VeChain ve Çin arasında dev anlaşma!!! İki devlet arasında Bitcoin alışverişi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır