Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rapor: Blockchain, İmalat Sektörüne Büyük Katkı Yapabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rapor: Blockchain, İmalat Sektörüne Büyük Katkı Yapabilir
Rapor: Blockchain, İmalat Sektörüne Büyük Katkı YapabilirReport Linker isimli Amerikan teknoloji araştırmaları şirketinin yayınladığı son rapor, imalat sektöründe Blockchain’in elde edebileceği potansiyel başarıyı ele aldı. Raporda, Amerika’daki imalat sektöründe, Blockchain’in elde edeceği toplam payın 2025 yılında 500 milyon doları aşabilmesinin mümkün olduğu belirtilirken, özellikle de 2020 ve 2025 yılları arasında bu rakamın ciddi bir büyüme gösterebileceğine vurgu yapıldı.

2020 yılına gelindiğinde, imalat sektöründe, ABD özelinde, Blockchain teknolojisinin kaplayacağı değerin 30 milyon dolar olacağını ön gören araştımacılar, daha sonraki 5 yılda ise yılda yaklaşık %86’lık bir büyüme oranı ile bu rakamın 500 milyon dolara çıkabileceği ön görüsünde bulundu.

Blockchain hizmetlerinin gelişmesi, sektöre sunduğu çözüm odaklı opsiyonlar ve kullanımının artmaya başlaması ile, Blockchain’in imalat alanında önemli bir teknoloji haline geleceğini belirten yazarlar, buna karşın bazı endişeler de taşıyor.

Raporda, Blockchain teknolojisinin sektörde daha fazla kullanımına en fazla engel olabilecek olaylar, düzenleme süreçleri ve net bir standartlar bütünü olmaması. Bu durumun, imalat ve diğer alanlarda Blockchain teknolojisinin geleceğini olumsuz etkileyebileceği ifade ediliyor.

İmalat sektörü, 2008 krizinin ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde derin bir yara alsa da, son raporlar ve araştırmalar; 2019’un sonu itibariyle 11 yıllık resesyon sürecinin sona ereceğine işaret ediyor. Araştırmacılar, imalat sektörünün 2018 ve 2021 yılları arasında yılda ortalama yüzde 2,8’lik bir büyüme oranı yakalayacağını belirtiyor.

Bakalım, Blockchain birçok sektörde olduğu gibi, imalat alanında da önemli gelişmelere aracılık etmeyi başarabilecek mi?

Rapor: Blockchain, İmalat Sektörüne Büyük Katkı Yapabilir isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rapor: Blockchain, İmalat Sektörüne Büyük Katkı Yapabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dikkat! Ledger Cüzdanı 15 Kasım Tarihinde Bitcoin Cash İşlemlerini Durduracak Weiss Ratings: Bitcoin’in 6200 dolara gerilemesi manipülasyon değildi Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Geniş Çaplı Kayıplar Yaşıyor Singapur, Kripto Paraları Tamamen Tanıyan İlk Ülke Olabilir Açıklayacaksanız Açıklayın: Satoshi Nakamoto’nun Kimliği Yarın Öğrenilecek Mi? 12 Aralık Bitcoin fiyat analizi: BTC 3.500 doları geri kazanma yolunda

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır