Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rakamlar Yalan Söylemez: Bitcoin Her Zamankinden Daha Güçlü! İşte Boğa Sinyalleri

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rakamlar Yalan Söylemez: Bitcoin Her Zamankinden Daha Güçlü! İşte Boğa Sinyalleri
Rakamlar Yalan Söylemez: Bitcoin Her Zamankinden Daha Güçlü! İşte Boğa Sinyalleri


Birçok yatırımcının gözünde, özellikle kripto para birimi sektöründe kazanılmış bir ilgisi olmayanlarda, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) çok kötü bir yıl geçirdi. Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini 20 bin dolar seviyesinden belirlendiğinden beri, önde gelen dijital varlık altcoin kardeşlerinin kendisini takip ettiği gibi düşük değerlere kaydı. Aslında, BTC şu ana kadar düştü ve zirve değerinin yüzde 84,5’ini sadece birkaç hafta önce kaybetti.

Bitcoin piyasası gelişiyor ve BTC temellerini sağlamlaştırıyor
Bununla birlikte Armin Van, Bitcoin ve diğer önde gelen kripto paralar dahil olmak üzere pek çok kripto para biriminin, dünyanın ilk Blockchain’inin düşmesi ile daha iyi yerlere geldiğini ve Bitcoin’in de kendi değerini katladığını iddia etti. Casa’nın baş teknoloji sorumlusu ve önde gelen bir Bitcoiner olan Jameson Lopp konuyla ilgili bir Medium post’u yayınladı ve yukarıda belirtilen lider kripto paranın temel performansı ile ilgili verileri derledi. Aşağıdakiler analiz ve ilgili öykülerle birleştiğinde Bitcoin ve altcoinler çin kilit veri noktaları ortaya çıkıyor:


Bitcoin öldürüldü ve 2018’de 90 kez ölü ilan edildi:

 • 99Bitcoins tarafından derlenen Bitcoin verilerine göre, lider kripto para birimi 90 kereden fazla ölü ilan edildi. İlginç bir şekilde, bu rakam Bitcoin 2017’deki tüm zamanlarının en yüksek seviyesi olan 20 bin dolar seviyesindeyken 125’ti. Ancak rakam, 2016’da Bitcoin’in 28 kez öldürülmesinden büyük ölçüde yüksekti. Dünyanın en genç Bitcoin milyoneri olan Erik Finman tarafından kayda değer bir ölüm yapıldı. Bitcoin milyoneri, BTC’nin bir veya iki boğa koşusunun ardından yok olacağına inanıyor.

/r/bitcoin Subreddit 18 ay boyunca yüzde 61 büyüme gördü:

 • Reddit’in kurum içi Bitcoin topluluğu 2018 yılı boyunca 380.000 kişi büyüdü. Bu, 2018’in tamamı için yüzde 61 büyüme rakamına denk geliyor. Yüzde 61 oranı, özellikle BTC’nin aynı dönemde yüzde 70 oranında gerilediği gerçeğini göz önüne alarak etkileyici. Forum, Aralık ayı başlarında bir milyon aboneyi aştı.

Bitcoin’in pazar baskınlığı yüzde 32,5’e düştükten sonra yüzde 52’ye çıktı:

 • 2018 yılı boyunca Bitcoin’in pazar baskınlığı, altcoinler 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesine koştuktan sonra yüzde 50’nin üzerine çıktı.

SegWit Kabulü yüzde 10’dan yüzde 40’a yükseldi:

 • İşlem büyüklüğünü azaltan kısa vadeli bir ölçekleme çözümü olarak kabul edilen SegWit, 2018’de önemli miktarda benimseme gördü.

Lightning Network kapasitesi 500 BTC’ye çıktı:

 • 2018 yılı boyunca, düşük maliyetli, anlık, ölçeklenebilir ve güvenli işlemleri kolaylaştıran ikinci katman ölçekleme çözümü olan Lightning Network canlı hale geldi. Ölçekleme çözümü o zamandan beri 500 BTC’yi maksimum kapasitede tutabiliyordu. Kısa süre önce, sahte kripto dostu sanatçı CryptoGraffiti, ABD dolarından yapılmış bir Black Swan’ın mikro resmini Lightning Network’te 0,000000037 BTC veya 0,000000001 BTC karşılığında sattı.

2018 yılı boyunca hash rate iki katına çıktı:

 • Bitcoin’in kapitülatör madenciler nedeniyle “ölüm spirali/sarmalı” içine girdiğine dair söylentilere rağmen, ağın hash rate’ı yalnızca 2018 yılı boyunca iki katına çıkarak saniyede 19’dan 38’e yükseldi.

Bitcoin’de 410 milyar dolarlık işlem yapıldı:

 • 410 milyar dolar değerinde BTC’nin geçtiğimiz yıl ağda gerçekleştiği bildirildi. Bu, saniyede ortalama 13.000 dolar civarında.

Bitcoin ticaret hacimleri düşerken, bazı milletlerde hacimler patlama gördü:

 • İşlem hacimleri düşmesine rağmen, Kolombiya, Hindistan, Peru ve Venezuela gibi ülkelerdeki ticaret hacimlerinde, yerel para birimlerine kıyasla LocalBitcoins’te artış gözlemlendi. Bu istatistik kısa süre önce, kripto para birimleri ve BTC’nin Venezuela Bolivarı’ndaki gibi para krizlerinde sermayeyi korumanın harika bir yolu olduğunu iddia eden Andreas Antonopoulos tarafından belirtildi.

Bitcoin dostu ATM sayısı iki katına çıktı:

 • Lider kripto para birimi Bitcoin merkezli otomatik vezne makineleri (BATM) 2018’de 4 bin’e katlanarak tüketicilere kripto dünyasında nakit çekilmesi için başka bir ortam sağladı. 2018’lerin BATM’lerdeki yaklaşık yüzde 100 büyüme, Lopp’in dediği gibi “üç yıllık yüzde 100 yıllık büyüme trendini sürdürdüğünü gösteriyor.
 • Türkiye de büyüyen ekosistemin içerisinde kendine bir yer yapmaya çalışıyor. Kuzey Amerika, yüzde 71,3 oranıyla Bitcoin ATM’lerinde liderliği elinde bulunduruyor. Bitcoin ATM’lerinin yüzde 25’i Avrupa’da bulunurken, Asya bölgesi yüzde 2,56’lık bir kısmı elinde tutuyor. Diğer bölgeler ise listenin en altında yer alıyor. Son zamanlarda yapılan bir Twitter anketi, insanların yüzde 20’sinden daha azının bu kripto altyapısını kullandığını ortaya çıkarırken, birçoğu BATM’leri küresel benimsenmeyi katalize etmenin bir yolu olarak övüyor.

Bitcoin cüzdan sayısı sürekli artıyor

 • Dünya genelindeki Bitcoin Blockchain cüzdan kullanıcılarının sayısı, Bitcoin’in 2009 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana hiç yorgunluk belirtisi göstermeden sürekli olarak yükseliyor.

Google (NASDAQ:GOOGL) Trendler’de Bitcoin hakimiyeti

 • Google Trendler’de, son zamanlarda dünya çapında “Bitcoin”in terimsel olarak aramaları, pop yıldızları Ariana Grande ve Beyoncé ile ABD Başkanı Donald Trump’a karşı üstünlüklerini koruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Rakamlar Yalan Söylemez: Bitcoin Her Zamankinden Daha Güçlü! İşte Boğa Sinyalleri appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rakamlar Yalan Söylemez: Bitcoin Her Zamankinden Daha Güçlü! İşte Boğa Sinyalleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitwise araştırma sonuçları piyasa durgunluğunun nedenini ortaya koyuyor olabilir Bitcoin Fiyatında Yön 8.400 Dolar mı? Coinatmradar.com: Dünyada 75 Ülkede Bitcoin ATM’si Var! Kuzey Koreli Hackerlar Kripto Para Sektörüne En Çok Zarar Verenler Arasında! Bitcoin 4.750 Doların Üzerini Gördü! Mastercard’dan Kripto Para Hamlesi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır