Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

R3 Üyesi Nordea Bank CEO’su: Ripple’ın Teknolojisi ”Bizim İçin Devasa Öneme Sahip”

Ana Sayfa » GÜNCEL » R3 Üyesi Nordea Bank CEO’su: Ripple’ın Teknolojisi ”Bizim İçin Devasa Öneme Sahip”
R3 Üyesi Nordea Bank CEO’su: Ripple’ın Teknolojisi ”Bizim İçin Devasa Öneme Sahip”Nordea Bank CEO’su Casper von Koskull, yakın zamanda yaptığı bir röportajda blockchain teknolojisinin ödemeler için kullanılmasına değindi. Konuşmasında en ilgi çekici yerlerden birisi CEO’nun Ripple, XRP ve R3 Konsorsiyumu hakkında yaptığı yorumlar oldu.

Koskull ilk olarak bankanın ödemelere odaklanma sebebini ve bunun Avrupa’nın İskandinavya bölgesindeki en büyük finansal hizmetlerden birisi olduğunu söyleyerek söze başladı. Ödeme hizmetlerini daha iyi hale getirmek için Temenos isimli firmanın ürettiği çözümü kullandıklarını belirten CEO, blockchain teknolojisi kullanılarak yapılan ödemelerin ”daha hızlı ve daha ucuz” olduğunun altını çizdi.

”Ripple çoktan kendi teknolojisini piyasaya sürdü ki bu Japonya’ya da yayılmaya başladı. Her şey aynı R3 konsorsiyumu ile olduğu gibi iş birliği içerisinde gerçekleştirilmekte. Bu teknolojinin bizim için devasa önemi var.”

Nordea Bank da içerisinde bir çok önemli finansal kurum ve bankanın bulunduğu R3 konsorsiyumuna üye. R3 konsorsiyumu içerisinde Citbank, Deutsche Bank (DE:DBKGn), HSBC ve Goldman Sachs (NYSE:GS) gibi dünyanın önde gelen bankaları ve firmaları bulunyor. R3 daha önce Ripple ile yasal problemler yaşamış olsa da bunlar 2018 yılının Eylül ayında çözüme bağlandı.

Nordea Bank aslında kripto para topluluğuna çok yabancı bir kurum değil. Nordea geçtiğimiz Ocak ayında ”kara para aklama” ihtimali yüzünden banka hizmetleri ile Bitcoin alım satımını yasakladığını duyurmuştu ki daha sonra firmanın yüz milyonlarca dolarlık kara para akladığı ortaya çıktı.

R3 Üyesi Nordea Bank CEO’su: Ripple’ın Teknolojisi ”Bizim İçin Devasa Öneme Sahip” isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

R3 Üyesi Nordea Bank CEO’su: Ripple’ın Teknolojisi ”Bizim İçin Devasa Öneme Sahip” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

New Yorklu Yargıç, Bitfinex’e Dava Açan Savcıyı Eleştirdi R3’ün Kurucu Ortağı Jesse Edwards, Kurumsal Blockchain Firmasından Ayrılıyor! Türk regülatörlerinde önemli Bitcoin ve kripto para kararı Bobby Lee’nin Bitcoin tahmini: Önce 2500, sonra 333,000 dolar Bitfinex’ten 100x Kaldıraç Hamlesi Para yöneticileri, Bitcoin tweet’lerinizin analizi için servet ödüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır