Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Quantzig: Bitcoin (BTC) Geleceğin Kumarıdır!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Quantzig: Bitcoin (BTC) Geleceğin Kumarıdır!
Quantzig: Bitcoin (BTC) Geleceğin Kumarıdır!

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin (BTC) geleceğin parası mı olacak, kumarı mı olacak? Bitcoin’in geleceği ile ilgili yüzlerce tahmini haberlerimizde bulabilirsiniz. Bu tahminlere en son analiz firması Quantzig’in yaptığı tahmin katıldı. Ne mi diyorlar Bitcoin ile ilgili ?Yazımızda bulabilirsiniz.

Bitcoin (BTC) Geleceğin Kumarı mı?Bitcoin (BTC) geleceğin kumarıdır diye tahminde bulunan Quantzig firması, analiz alanında faaliyet gösteren bir firma. Bu yönde bir tahminde bulunma nedenleri ise Bitcoin yatırımlarının, aynı kumarda olduğu gibi, çok büyük riskler içermesi.

Bitcoin (BTC) geleceğin en riskli yatırımı ve bunun için bahse girmek, kumar oynamak gibi diyor firma en son kripto para ile ilgili yayınladığı bir makalede.

Makaleyi kısaca özetleyelim istedik sizler için. Öne çıkan analizlerden birisi, Bitcoin’in 1500 kadar dijital paradan sadece bir tanesi olduğu ve bu kripto paraların aslında blockchain gibi muhteşem bir devrimin de önüne geçtiği yönünde. Piyasada rekabet o kadar büyük ki, gelecek te hangi kripto para zirvede olacak kestirmek çok güç diyor araştırmacılar.

Bitcoin Bir Balon mu Yoksa Para mı?Araştırmada yer alan bir ifade şöyle:

“Yatırımcıların en çok göz önüne alması gereken konu şu: bitcoin balonu patlayacak mı yoksa yerini sağlamlaştıracak mı? 2018 yılı başlarında Bitcoin’in değerinde çok büyük artışlara şahit olduk ama geçtiğimiz aylarda gördüklerimiz sanki Bitcoin üzerinde bir çeşit uğursuzluk olduğunu hissettirdi bize.”

Araştırmacılar, Bitcoin fiyatlarının son iki ayda, yılın başındaki fiyatının üçte ikisi kadar azaldığını söylüyor. Bu gelişmeler Bitcoin fiyatının son derece riskli olduğunu ve kesin bir şekilde öngörülemeyeceğini gösteriyor. Araştırmacılara göre ilk zamanlar Bitcoin’e, merkezi bir otoritenin olmayışı ve işlem kolaylığından dolayı çok fazla rağbet olmuş.

Ancak işlemlerin artan fiyatı ve dijital paranın kafa karıştıran stabilitesi, aynı zamanda kapsamlı bir şekilde kabul görmeyişi, Bitcoin’in geleceği üzerinde çok ciddi etki yapacak.

Araştırmada öne çıkan bir diğer olgu da, yatırımcılarda devletlerin bu alana el atıp düzenleme yaparak piyasayı aşağılara çekme korkusunun olması. Ancak bu konuda önümüzde Japonya örneği var. Japonya’da hükümet kripto paralar için düzenleme yaptı ama korkulan olmadı. Japonya’da piyasa en yüksek işlem hacmine sahip şu anda.

Araştırmacılar Japonya’da Bitcoin kullanımın çok yüksek olduğunu, yaklaşık 200.000 mağazada kabul edildiğini ve bunun Bitcoin’in geleceği için olumlu bir işaret olduğunu söylüyorlar. Pek çok ülkenin de Tokyo’da atılan bu adımı takip edeceği yönünde beklentileri var.

Japonya dışında pek çok ülkede ödeme şekli olarak Bitcoin kullanılıyor. Amerika ve İngiltere bu ülkelerden.

Online platformlarda ve perakende satışlarda ödeme şekli olarak Bitcoin kabul edilmeye başlandığı zaman Bitcoin gerçek yerini bulacak diyor araştırmacılar. Ayrıca gerçek hayat kullanımları artarsa Bitcoin piyasa değeri de artacak.

Araştırma Bitcoin ve kripto para dünyasını çok net ele almış. Yatırım olarak gerçekten risk var ama hayatta risk almadan elde edilen ne var ki?

Bitcoin’e yatırım ile ilgili haberimiz için tıklayınız

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Quantzig: Bitcoin (BTC) Geleceğin Kumarıdır! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tom Lee: Kripto paralar büküldü ama kırılmadı! Artık önü açık! IBM, Carrefour ve Nestle Blockchain ile Ürün Takip Edecekler ”Bitcoin geleceğin kripto parası olabilir düşüncesi doğru değil!” eToro Blockchain Birimi, Profesyonel Traderlar İçin Yeni Borsasını Tanıttı Güney Kore Devi Kakao, Blockchain Startup Firması Orbs’un 15 Milyon Dolarlık Fonlamasına Katıldı Venezuela: Maduro Yönetimi Bitcoin Havalelerinden Ücret Almaya Başlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır