Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Qtum, Mainnet’i Geliştirmek İçin Çalışmaya Devam Ediyor: Önemli Bir Adım Daha Atıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Qtum, Mainnet’i Geliştirmek İçin Çalışmaya Devam Ediyor: Önemli Bir Adım Daha Atıldı
Qtum, Mainnet’i Geliştirmek İçin Çalışmaya Devam Ediyor: Önemli Bir Adım Daha AtıldıBlockchain platformu Qtum, yaptığı açıklamada Bitcoin atomic swap’lerinin kendi ağlarının alt yapısına eklendiğini duyurdu.

Herhangi bir merkezi borsa yapısı ya da diğer üçüncü partiler olmaksızın, bir kripto paranın bir diğeri cinsinden dönüşümüne olanak sağlayan atomic swap kavramı, kripto para şirketleri için son derece önemli bir teknik gereklilik olarak dikkat çekiyor.

Qtum-BTC arasında gerçekleşecek olan bu yeni atomic swap’lerin Decred ismi verilen açık kaynak kodlu kripto para üzerinde fonksiyon göreceği ifade edildi.

Ayı piyasasının etkilerini derinden hisseden kripto paralardan sadece birisi olan Qtum, buna karşın kendi mainnetine sahip olması ve merkeziyetsiz yapısı ile, kripto para analistleri ve uzmanları tarafından ciddi manada değer gören bir proje olarak dikkat çekiyor.

Qtum, temel teknik özelliklerine ek olarak akıllı kontrat ve merkezi olmayan uygulamalara ev sahipliği yapması ile, kripto para piyasalarının lider projelerinden ve ağlarından birisi olan Ethereum ile sıkça karşılaştırılıyor. Öyle ki Qtum, bazı otoriteler tarafından, diğer birkaç proje ile birlikte, Ethereum’un tahtını sallayabilecek kapasitede görülüyor.

Araştırma ve geliştirme konusunda da ciddi bir vizyona sahip olan kurum, son olarak akıllı kontrat programlama dili araştırmalarında kullanılması için Amerika’da bir üniversiteye 400 bin dolarlık bağış yapmıştı ve bu haber, kripto para çevrelerinde ciddi takdir toplamıştı.

Yazının kaleme alındığı dakikalarda ise, yüzde 2,5’luk bir artış yaşayan Qtum, 2.39 dolardan işlem görüyor.

Qtum, Mainnet’i Geliştirmek İçin Çalışmaya Devam Ediyor: Önemli Bir Adım Daha Atıldı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Qtum, Mainnet’i Geliştirmek İçin Çalışmaya Devam Ediyor: Önemli Bir Adım Daha Atıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

”Bitcoin İşe Yaramaz Bir Ağ” Araştırma: DLT Teknolojisi, ABD Hisse Senedi Piyasalarında İş Yapabilecek Kapasitede Bitcoin 12 Bin 600 Dolara Çıktı! 13 Bin Doları Geçecek mi? Ripple Fiyatının Çökmesinde 2 Olağan Şüpheli Hareket Miami Dolphins’in Resmi Kripto Parası Litecoin Oluyor Kripto Para Piyasası Düşüş Yaşarken, Bu Token Yüzde 150 Artış Yaşıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır