Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

PwC Araştırması: Blockchain’in Sağlık Hizmetlerindeki Rolü Büyüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » PwC Araştırması: Blockchain’in Sağlık Hizmetlerindeki Rolü Büyüyor
PwC Araştırması: Blockchain’in Sağlık Hizmetlerindeki Rolü BüyüyorPricewaterhouseCoopers (PwC) tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre Blockchain teknolojisi sağlık hizmetlerinin ciddi ölçüde gelişmesini sağlayabilir.

PwC, sağlık hizmetlerindeki şirketlere dair yaptığı bir araştırmada bu şirketlerin kayda değer bir kısmının Blockchain ile ilgilendiğini saptadı.

Sağlıkta Blockchain

Blockchain teknolojisiyle ilgilenen ve bu teknoloji hakkında araştırma yapan şirketlerin sayısı git gide artıyor. Ancak Blockchain teknolojisinin gerçekten ‘kullanıldığı’ sektör sayısının az olduğu söylenebilir.

PwC’nin yaptığı bir araştırmaya göre ise sağlık hizmetleri alanı diğer sektörlere göre çok daha farklı. Çünkü sağlık hizmetlerinde faaliyet gösteren pek çok şirket, bu teknolojinin oldukça faydalı olduğunu düşünüyor.

PwC’nin araştırmasına göre sağlık hizmetlerindeki kuruluşların yüzde 49’u Blockchain hakkında çalışmalar yapıyor. BU şirketlerin büyük bir kısmı Blockchain’i özellikle veri paylaşımı alanında ve sunulan hizmetlerin kalitesini artırmada kullanıyor. Sağlık hizmetlerindeki şirketlerin bu teknolojiyi ya araştırdığı ya da denemeye çoktan başladığı görülüyor.

Bazı Zorluklar Var

PwC tarafından yapılan araştırmanın sonuçları oldukça olumlu olsa da ortada bazı zorluklar olduğunu unutmamak gerek. Yukarıda belirttiğimiz gibi bu teknolojiyi araştıran şirketlerin sayısı artış gösterse de çoğu şirketin hala bu alanda bir adım atmadığı söylenebilir. Bunun başlıca sebebi de Blockchain sektöründeki uzmanların ve yasal düzenlemelerin eksikliği.

PwC tüm bu zorluklara rağmen bu alanda araştırma yapmayan şirketleri uyarıyor. Blockchain teknolojisi gibi yenilikçi teknolojileri takip etmemek, bu şirketlerin oldukça geri kalmasına yol açabilir. PwC’ye göre şirketler, Blockchain teknolojisinin sağlayabileceği tasarrufu ve kalite artışını göz ardı etmemeliler.

PwC Araştırması: Blockchain’in Sağlık Hizmetlerindeki Rolü Büyüyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

PwC Araştırması: Blockchain’in Sağlık Hizmetlerindeki Rolü Büyüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ABD Mahkemesinin Kripto Paralara Emtia Kararı Vermesiyle Düşüyor Roger Ver: Bitcoin’in Tanımlayıcı Karakteristikleri Bitcoin Cash İçerisinde Daha Belirgin 9 Ocak Bitcoin fiyat analizi: BTC dar bant hareketinden kopabilecek mi? Kanada Mahkemesi, QuadrigaCX Mağdurlarını Temsil Edecek Avukat Seçimini Erteledi! Bir Kişi Daha Bitcoin White Paper’ı İçin Telif Hakkı Başvurusunda Bulundu! ABD Eski Kongre Üyesi: SEC Kripto Para Düzenlemelerinde Yavaş Kalıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır