Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Profesyonel E-Spor Oyuncusunun Coinbase Hesabından 200.000 Dolarlık Kripto Parası Çalındı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Profesyonel E-Spor Oyuncusunun Coinbase Hesabından 200.000 Dolarlık Kripto Parası Çalındı
Profesyonel E-Spor Oyuncusunun Coinbase Hesabından 200.000 Dolarlık Kripto Parası ÇalındıKripto para hackerları ve siber suçlular, bir kaç eski yöntemin yavaş yavaş fark edilmeye başlanmasının ardından, yeni yöntemlerle hedefi çok farklı kişilere doğrultmaya başladılar. Dünyada çok fazla oyuncu kitlesine sahip olan League of Legends veya LoL, oyunun içerisindeki en iyi profesyonel ADC oyuncularından birisi olan Doublelift‘in maruz kaldığı kripto para soygunu ile gündeme geldi.

Ünlü e-spor oyuncusu, ”birisinin hesabından nasıl 200.000 dolar” çaldığını YouTube üzerinden bir video ile anlattı. Yiliang ‘Peter’ Peng ismine sahip ünlü oyuncu, söz konusu videoda hesabından aşırı para çekildiği uyarı sms’i ile uyandığını belirterek olayı anlatmaya başladı. Kariyerinin başlangıcından Ağustos 2018 tarihine kadar olan süreçte girdiği yarışmalardan 174.000 dolar ödül kazandığını belirten Doublelift, banka hesabını çok kontrol etmediğini ancak hesabın boş olduğunu öğrenince şaşkınlığa uğradığını belirtti.

Çok İnce Bir Taktik
Hesaptaki hesap aslında dünyanın en güvenli kripto para platformlarından Coinbase ile bağlantılı ve paranın çekildiği yer de Coinbase’in ta kendisi. Siber suçlular son günlerde çok popüler olan ”sim kopyalama” yöntemi ile pek de akıllı olmayan bir telefon operatörü temsilcisini arayıp, kendilerini hackleyecekleri kurban gibi gösteriyorlar ve sim kartlarının kayıp olduğunu belirtip,  kişinin sim kartına, yani cep telefonu numarasına ulaşıyorlar. Hatta dolandırıcılar o kadar ince düşünmüş ki, herhangi bir uyarı e-maili ile Peng’in olayı fark etmesini önlemek için değişik bir mail filtreleme sistemi geliştirmişler.

İşin kötü yanı, Peng daha sonra neler olup bittiğini görmek için Coinbase hesabına girmek istediğinde, hesabın kullanıcı adı ile şifresinin bile değiştiğini görüyor. Umuyoruz ki herkesin mağdur olabileceği bu yönteme yakın zamanda bir koruma getirilebilir.

Profesyonel E-Spor Oyuncusunun Coinbase Hesabından 200.000 Dolarlık Kripto Parası Çalındı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Profesyonel E-Spor Oyuncusunun Coinbase Hesabından 200.000 Dolarlık Kripto Parası Çalındı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Trump’ın Golan Tepeleri Kararı Sonrası Dolar ve Euro’da Son Durum Lider Bitcoin borsasının Santander Bank ile ilişkisi sonlandı mı? Bitcoin Yakında Multi Trilyon Dolarlık Bir Varlık Sınıfı Olacak İddiası Bitcoin, ödeme devi Mastercard’ı geride bırakmaya çok yakın Sınıf-Eylem Suit Hedefleri Bankaya Açtığı Davayı Kazanan QuadrigaCX Borsasının Fonları, Hala İade Edilemiyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır