Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Popüler Bitcoin Cüzdanı Hacklendi! 200 Üzerinde Bitcoin Çalındı – Geliştiriciler Saldırılara Karşı Uyardı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Popüler Bitcoin Cüzdanı Hacklendi! 200 Üzerinde Bitcoin Çalındı – Geliştiriciler Saldırılara Karşı Uyardı!
Popüler Bitcoin Cüzdanı Hacklendi! 200 Üzerinde Bitcoin Çalındı – Geliştiriciler Saldırılara Karşı Uyardı!

2/2


2/2


Popüler bir Bitcoin cüzdanı olan Electrum‘un yöneticileri, dün geceden beri çeşitli platformdan kullanıcıları uyarmaya çalışıyor çünkü hackerlar çok zekice bir taktik ile 700.000 doların üzerinde Bitcoin çalmayı başardı. Phishing (şifre avcılığı) yöntemi ile kullanıcıları onların şifrelerini çalan kötü amaçlı bir güncelleme yapma konusunda kandıran saldırganlar, Electrum cüzdanının ağına onlarca kötü amaçlı sunucu eklemeyi başarmış.

Electrum’un kendi ağına yüklenen sunucular da, kullanıcıların sanki gerçek siteden gerçek bir güncellemeyi yüklüyor hissine kapılıp, cüzdanın ‘yeni’ bir versiyonunu indirmesine neden olmuş ve kullanıcılar tarafından indirilip, içerisinde kötü amaçlı yazılım bulunan bu güncelleme kullanıcıların iki adımlı kimlik doğrulamalarını hackerlara bizzat vermesini sağlamış.

Başka bir Saldırı Olabilir
Reddit üzerinden açılan gönderiye göre kullanıcıların cüzdanlarından 700.000 dolar ile 1.000.000 dolar arasında ve 200 Bitcoin üzerinde hırsızlık yapılmış. Electrum geliştiricilerine göre, saldırılar 21 Aralık tarihinde başlamış ve geliştiriciler hackerların kötü amaçlı yazılım kodunu içeren GitHub havuzunu bulup bunu kaldırmayı başarmış ancak saldırganların sisteme erişmesini sağlayan ana saldırı vektörünü ortadan kaldırmayı henüz başaramamış. Geliştiriciler çok yakın bir zamanda başka bir saldırı olabileceği konusunda kullanıcıları uyarmakla beraber, platformda cüzdanı bulunan kullanıcıları da direkt cüzdanlarını kontrol etmeye davet ediyor.


Saldırganlar kullanıcıları kandırmak için yukarıdaki gibi bir uyarı ve güncelleme mesajı gönderiyor ve kullanıcıların ilgili linke girip güncelleme indirmesini talep ediyor.

Electrum başka herhangi bir kaynaktan güncelleme yapılmaması konusunda sert bir şekilde uyarılarda bulundu.

Popüler Bitcoin Cüzdanı Hacklendi! 200 Üzerinde Bitcoin Çalındı – Geliştiriciler Saldırılara Karşı Uyardı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Popüler Bitcoin Cüzdanı Hacklendi! 200 Üzerinde Bitcoin Çalındı – Geliştiriciler Saldırılara Karşı Uyardı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance’de Dev Geri Sayım Başladı! Son Dakika Bitcoin, Ripple (XRP), Ethereum, TRON, LTC, IOTA, VET ve XLM Haberleri Bitcoin’deki büyük çöküşü öngören ünlü teknik analist yeni tahminini açıkladı Tom Lee Bitcoin (BTC) Tahmininde Geri Adım Attı İtalya, İlk Defa Bir Blockchain Düzenlemesi ile Kripto Dünyasına Katıldı TRON, Merkezi Olmayan Uygulamalarda İleri Gitmeye Devam Ediyor Kripto Paraların Fiyatında Yeni Artış

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır