Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Piyasa düşüyor, Bitcoin’lerimi satmalı mıyım?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Piyasa düşüyor, Bitcoin’lerimi satmalı mıyım?
Piyasa düşüyor, Bitcoin’lerimi satmalı mıyım?

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin’lerimi satmalı mıyım sorusu büyük ihtimalle son zamanlarda kripto para sektöründe parası bulunan herkesin zihnini meşgul ediyordur. Piyasa bu kadar düşerken acaba ne yapmalıyım, satmalı mıyım yoksa tutmalı mıyım? Cevabınıza bir nebze yardımımız olsun istedik…

Bitcoin’lerimi satmalı mıyım, tutmalı mıyım?2009 da piyasaya sürüldüğünde bu yana Bitcoin öldü ölü dirildi desek abartmayız herhalde. Çoğu kimse bitcoini pek çok kez ölü olarak nitelendirmişti zaten. Ama şu anda piyasasının geçirdiği evrelere göz atınca aslında çok gelişme götserdiğini Bitcoin ve bu teknolojinin ilerleme kaydettiğini çok net görebiliyoruz. Her ne kadar şu anda değer kaybı yaşasalar da, bu değer kaybı gerçek anlamda piyasanın çöktüğüne ya da sona geldiğine işaret eden bir tablo değil.

Tabii son yaşanan değer kayıplarını ve geçen yıl ki boğa koşusundan bu yana gerçekleşen %75 ortalama kayıpları inkar etmiyoruz. Bitcoin şu anda 4,500 doların altında islem görüyor. Bu aslında Bitcoinin son 9 yılda çok fazla bir büyüme gösterdiğinin işareti değil mi? Başladığı noktaya bakın bir de geldiği noktaya. Pek çok yatırımcı fiyatlar çok hızlı artarken piyasaya dahil oldular. Bu yatırımcılar piyasaya girerken fiyatların artacağını umarak girdiler ve şimdi huzursuzluk ve gerginliğe neden oluyorlar,

Kripto dünyası ilerleme kaydediyorFiyatları bir kenara bırakın, pek çok projenin gelişmesi ve bir yandan benimsenmesinin artması bu sektörde yaşanan çok olumlu gelişmeler. Binance borsasının CEO’su twitterda yaptığı paylaşımla bu piyasanın hedeflerine ulaştığını, ilerlemenin hızlandığını özellikle belirtiyor.

Ayrıca, Lightning ağ kapasitesi ise % 300 den fazla bir artış gösterdi. Bu teknolojinin dayandığı nokta ise “ödeme kanalı”

Bu ödeme kanalları “off-chain” ödeme şeklini kullanıyor, Bitcoin blokzincirinin dışında gerçekleşiyor ve işlemler madencileri tarafından hemen doğrulanma gerektirmediği için ağ üzerindeki yükü azaltıyor.

Şu anda piyasada yaşanan son gelişmeler asla piyasanın sonu gibi algılanmamalı, kripto sektörünün yolunu açaçacak pek çok gelişme sırada bekliyor. Mesela Bakkt borsasında Bitcoin vadelilerin başlaması, SEC tarafından gelmesi kuvvetle muhtemel olan onay. Bakkt büyük ihtimal Bitcoin vadelileri Ocak 2019 da başlatacak, ETF ile ilgili SEC kararları erteleniyor ama ret edilmiyor.

Fiyatlarda her zaman çok güçlü dalgalanmalar olmuştur, ve her zaman Bitcoin yeniden ayağa kalkmayı başarmıştır. Ayrıca kripto paralar gittikçe daha çok kabul görüyor.

Bitcoin’in yükselmesi ile ilgili haberimiz için tıklayınız

Düşen piyasa yatırımcıları çeker mi? tıklayınız

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Piyasa düşüyor, Bitcoin’lerimi satmalı mıyım? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum, Netflix Dizisinde Kendine Yer Buldu Yeni Zelanda Başbakanı’nın Yüzünü ve İsmini Kullanan Kripto Dolandırıcısı Çete, Ülkede Büyük Yankı Uyandırdı Kripto Para Firmaları, Elektrik Masraflarının ‘Aşırı’ Artışı Sonucu İlgilileri Dava Eetti! Bitcoin 4% artışla 5.511,0 seviyesinin üzerine çıktı Güney Kore’deki Sigorta Şirketi Kripto Para Borsalarına Özel Poliçeler Hazırlıyor Shell Yine Bir Blockchain Yatırımı Yaptı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır